سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سقوط هواپیمای ناجا و شهات هفت سرنشین آن + جزئیات

هفت نفر از سرنشینان در حادثه سقوط هواپیمای توربو کوماندور که شنبه شب در منطقه کورین زاهدان سقوط کرد، به شهادت رسیدند.
لاشه هواپیمای توربو کوماندور متعلق به نیروی انتظامی در ارتفاعات سبز پوشان زاهدان پیدا شد. در این حادثه تمامی هفت سرنشین این هواپیما جان باختند.

به گزارش فرارو، این هواپیما شامگاه شنبه از مقصد تهران به زاهدان در حال پرواز بود، که به دلایل نامعلومی از صفحه رادار خارج شد.
یکی از نیروهای امدادگر به خبرنگار ایرنا گفت که لاشه این هواپیما در ارتفاعات سبزپوشان منطقه چاه رحمان بخش کورین پیدا شده است.

این هواپیما از نوع توربو کوماندور نیروی انتظامی داری سه کادر پرواز و چهار سرنشین بوده است.
یک منبع آگاه گفت: هفت نفر از سرنشینان در حادثه سقوط هواپیمای توربو کوماندور که شنبه شب در منطقه کورین زاهدان سقوط کرد، به شهادت رسیدند.

این منبع آگاه گفت: سه تن از سرنشینان و خدمه و خلبان و کمک خلبان در جریان این حادثه جان باختند.
وی افزود: این گروه برای بررسی حادثه سراوان با یک فروند هواپیما نیروی انتظامی از تهران عازم زاهدان بودند که در ارتفاعات سبز پوشان منطقه چاه رحمان از توابع بخش کورین شهرستان زاهدان بر اثر سقوط هواپیما شهید شدند.

مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی نقص فنی و برخورد با مانع را علت سقوط هواپیمای ناجا اعلام کرد.

همچنین این مرکز اعلام کرد که اجساد شهدای این سانحه قابل شناسایی است.

براساس این گزارش به علت ایجاد نقص فنی در هواپیما متاسفانه تلاش خلبان برای کم کردن ارتفاع و فرود اضطراری بی نتیجه ماند و هواپیما پس از برخورد با مانعی سقوط کرد.

گفتنی است، هواپیمایی "توربو" متعلق به نیروی انتظامی با هفت سرنشین که جهت انجام ماموریت ستادی به استان سیستان و بلوچستان عازم بود، حدود ساعت 20 شب گذشته در حوالی کرمان- سیستان راتباط رادیویی اش قطع شد. عملیات جستجو و امداد و نجات از شب گذشته تاکنون در حالی ادامه دارد که لاشه هواپیما صبح امروز در منطقه نصرت آباد کشف شد.

براساس اعلام ناجا، سردار "صادقی" معاون ایمنی بازرسی کل ناجا یکی از هفت سرنشین این هواپیما بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٧-١٣٩٣, ١٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها