سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علی اکبر ولایتی:

مذاکره کنندگان به هیچ وجه از خط قرمزها عبور نکرده‌اند

بروز شده : ٨-٠٨-١٣٩٣, ١٩:٣٧    نسخه چاپی    
در روزهای اخیر مذاکرات دو جانبه نیز متوقف شده است و برخی اظهار نظرها از کاهش امید ها برای توافق نهایی تا پایان مهلت تعیین شده حکایت دارد.
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «دکتر ظریف و همکارانش به هیچ وجه از خط قرمزها عبور نکرده و با شناختی که ما از آنها داریم به فعالیت های خودشان در چارچوب موازین نظام ادامه می دهند.»

به گزارش فرارو، علی اکبر ولایتی امروز (پنجشنبه) مشاور بین الملل مقام معظم رهبری در حاشیه دیدار یان الیاسون قائم مقام دبیرکل سازمان مل، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که برخی ادعا می کنند توافق هسته ای انجام شده و از خط قرمز نظام عبور کرده است گفت: «به هیچ وجه اینطور نیست؛ مذاکره کنندگان ما تابع نظام و خطوط قرمز آن که رهبر معظم انقلاب آنها را تعیین کرده اند، هستند.»

دو روز پیش علیرضا زاکانی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به وزیر امور خارجه گفته بود "طبق اطلاعات و اخبار واصله توافقات هسته‌ای فی‌مابین هیأت ایرانی و طرف آمریکایی نهایی شده است."

25 روز تا پایان ضرب العجل توافق جامع ایران و 1+5 در سوم آذر باقیمانده است اما براساس اظهارات طرفین مذاکرات اختلافات جدی هنوز پابرجاست.

در روزهای اخیر مذاکرات دو جانبه نیز متوقف شده است و برخی اظهار نظرها از کاهش امید ها برای توافق نهایی تا پایان مهلت تعیین شده حکایت دارد.

از طرف دیگر اخباری درباره احتمال تمدید مذاکرات منتشر شده است، اما مذاکره کنندگان می گویند هنوز در این باره صحبتی نشده است.

از آخرین دور مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 در وین، نزدیک به دو هفته می گذرد و از آن تاریخ تاکنون دو طرف تنها یک دور مذاکره آن هم در سطح کارشناسی به فاصله چند روز پس از هشتمین دور مذاکرات جامع هسته ای برگزار کردند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٨-١٣٩٣, ١٩:٣٧

   

پر مبحث ترین ها