سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا:

به نقطه مهمی از مذاکرات رسیده‌ایم

چنانچه کارها خوب پیش رود، اعضای کنگره احساس خوبی خواهند داشت.
یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه گفت: مذاکرات هسته ای گروه 1+5 با ایران به نقطه مهمی رسیده است که به اعتقاد ما می توانیم تا ضرب الاجل تعیین شده در 24 نوامبر - سوم آذر - نتیجه خاصی را برای آن پیش بینی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت خارجه آمریکا، «جنیفر ساکی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران گفت: ما از ابتدای آغاز مذاکرات هسته ای با ایران و حتی پیش از آن اعلام کرده ایم که نتیجه گیری از این مذاکرات کار چندان آسانی نخواهد بود، اما امروز این مذاکرات به نقطه چنان مهمی رسیده است که به اعتقاد ما می توانیم تا ضرب الاجل تعیین شده در 24 نوامبر - سوم آذر - نتیجه خاصی را برای آن پیش بینی کنیم.

وی گفت: نمی تواند بیش از این اطلاعات جدیدی در اختیار خبرنگاران قرار دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا خبرنگاران را به سخنان جدید «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا ارجاع داد و گفت: تردید نیست که پیش بینی نتیجه چند هفته زودتر مذاکراتی که در مرحله مهمی نیز قرار دارد، کار چندان آسانی نخواهد بود، اما با علم به دشواری کار، ما روی این موضوع کار می کنیم و معتقدیم که این کار می تواند تا 24 نوامبر نتیجه دهد.

«ساکی» در پاسخ به خبرنگاری در باره خوشبینی و یا بدبینی به توافق نهایی با ایران، البته با در نظر گرفتن مخالفت کنگره آمریکا، گفت: چنانچه کارها خوب پیش رود، اعضای کنگره احساس خوبی خواهند داشت.

وی افزود: تا آن زمان مذاکراتی با ایرانی ها خواهیم داشت چرا که معتقدیم این کار بهترین روش برای پیگیری مذاکرات تا زمان 24 نوامبر است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: بر اساس آخرین خبری که در اختیار است، کارشناسان فنی کشورهای عضو گروه 1+5 برای ارائه گزارش نشست هفته گذشته با نمایندگان ایران از وین به پایتخت های خود بازگشته اند.

«ساکی» گفت: کارشناسان سیاسی عضو گروه 1+5 با یکدیگر در تماس هستند و امیدواریم تا پایان نشست مشترک بعدی این کارشناسان در هفته آینده بتواند اخبار مهمتری را به اطلاع عموم برساند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٣, ١٢:٣٩

   

پر مبحث ترین ها