سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نتانیاهو:

امیدوارم خبرهایی که از مذاکرات هسته ای به گوشم می رسد، صحت نداشته باشد

ایران بخشی از راه حل نیست بلکه بخش عمده ای از مشکل است.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل که این روزها و همزمان با نزدیک شدن به ضرب الاجل توافق جامع هسته ای بین ایران و گروه 1+5 نگرانی شدیدی از احتمال توافق هسته ای بین ایران و 1+5 دارد، بار دیگر در سخنانی به آمریکا و کشورهای گروه 1+5 هشدار داد با ایران توافق نکنند.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه اسراییلی " جروزالم پست" نخست وزیر اسراییل شب گذشته در سخنرانی ویدئو کنفرانسی خود خطاب به مجمع عمومی یهودیان آمریکای شمالی با تکرار ادعاهای رژیم اسراییل گفت که ایران نمی تواند شریکی برای آمریکا باشد چون دشمن این کشور است.

نتانیاهو با تکرار سخنرانی امسال خود در مجمع عمومی ملل متحد از اینکه برنامه هسته ای ایران به دلیل مبارزه با داعش در حاشیه قرار گیرد و یا مورد مسامحه قرار گیرد، ابراز نگرانی کرد.

نتانیاهو گفت: همان طور که در نشست مجمع عمومی سازمان ملل امسال گفتم ممکن است به بهانه مقابله با داعش اجازه داده شود تا ایران در آستانه اتمی شدن باقی بماند ، در این صورت نبرد با داعش را می برید اما در جنگ اصلی شکست می خورید.

نتانیاهو: امیدوارم خبرهایی که از مذاکرات هسته ای به گوشم می رسد، صحت نداشته باشد

نتانیاهو گفت: به جای اصرار بر از بین بردن برنامه هسته ای ایران، جامعه جهانی در مذاکرات هسته ای با ایران می خواهد بخش های اصلی برنامه هسته ای این کشور دست نخورده باقی بماند. من امیدوارم خبرهایی که از روند و جریان مذاکرات هسته ای به گوش ما می رسد صحت نداشته باشد.

گفتنی است جان کری وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته همزمان با ترک مسقط به قصد شرکت در نشست اپک در چین، از هواپیما با نتانیاهو به صورت تلفنی گفت و گو کرده و او را در جریان مذاکرات دو روزه خود با ظریف در عمان قرار داده است.

به نظر می رسد سخنرانی روز گذشته نتانیاهو برای یهودیان آمریکای شمالی که احتمالا پس از گفت و گوی تلفنی روز گذشته او با کری بوده، به دلیل برخی خبرهایی بوده که وزیر خارجه آمریکا درباره مذاکرات مسقط به او انتقال داده است.

رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با ارسال نامه ای به وزرای خارجه گروه 1+5 نگرانی خود را از روند مذاکرات هسته ای این کشورها با ایران تشریح کرده است.

نتانیاهو که در سخنرانی دیشب خود مدام از توافق بد و توافق نکردن صحبت می کرد در سخنانی گفت : جایگزین عدم توافق جنگ نیست.

این در حالی است که او پیش از این بارها در سخنرانی های خود با زبان تهدید از احتمال گزینه نظامی برای از بین بردن تاسیسات هسته ای ایران سخن گفته بود. او اما در چند هفته اخیردیگر صحبتی از گزینه نظامی به میان نمی آورد.

نتانیاهو گفت: ایران بخشی از راه حل نیست بلکه بخش عمده ای از مشکل است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٨-١٣٩٣, ١١:٠١

   

پر مبحث ترین ها