سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شرایط نفس گیر وین:

وزیر خارجه عمان به وین رفت

بروز شده : ١-٠٩-١٣٩٣, ١٠:۴٠    نسخه چاپی    
هنوز بسیار زود است که درباره اینکه تلاش های اخیر فاصله اختلافات میان دو طرف را کم می کند صحبت کنیم.
ایران و آمریکا در مذاکرات هسته ای در وین در حال تبادل طرح های جدیدی با هدف کسب توافق هسته ای هستند.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز،‌ منابع آگاه نزدیک به مذاکرات هسته ای در وین اعلام کردند جان کری و محمدجواد ظریف وزیران خارجه آمریکا و ایران در حال تلاش برای تهیه پیشنهادهای جدیدی با هدف شکستن یخ مذاکرات هسته ای تهران و 1+5 هستند.

این منابع که به شرط فاش نشدن هویت شان با رویترز مصاحبه کرده اند ادامه داد:‌ کری و ظریف در حال تهیه ایده هایی هستند که به تهران و واشنگتن عرضه خواهد شد.
هنوز هیچ جزئیاتی درباره این پیشنهادهای جدید فاش نشده است.

یک مقام ارشد آمریکایی در این باره گفت:‌بررسی ها ادامه دارد.
او از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

یک منبع دیگر هم گفت: هنوز بسیار زود است که درباره اینکه تلاش های اخیر فاصله اختلافات میان دو طرف را کم می کند صحبت کنیم.

قبل از این وزیر خارجه بریتانیا هم گفته بود : مسائل، پیچیده اند. همچنان شکاف های بزرگی میان دو طرف مذاکرات وجود دارد که نمی توان آنها را نادیده گرفت. همه ما به مذاکرات فنی از طریق کارشناسانمان می رویم و در تعطیلات پایان هفته ، مذاکرات را از سر می گیریم.

هم اکنون مذاکرات میان ایران و گروه 1+5 در وین ادامه دارد.
در حال حاضر محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران و جان کری وزیر خارجه آمریکا به همراه کاترین اشتون نماینده 1+5 در وین حضور دارند.

ایران و گروه 1+5 تلاش می کنند در مهلت 4 ماهه تعیین شده به توافق جامع هسته ای دست یابند. این مهلت 4 ماهه در روز 3 آذر جاری (روز دوشنبه آینده) به پایان می رسد.

وزیران خارجه بریتانیا و فرانسه هم پس از سفر به وین و حضور در مذاکرات هسته ای،‌این شهر را ترک کردند اما جان کری با لغو سفرش به پاریس،‌ تصمیم گرفت در وین باقی بماند.

رویترز همچنین گفته است "یوسف بن علوی" وزیر خارجه عمان هم اکنون در وین حضور دارد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٩-١٣٩٣, ١٠:۴٠

   

پر مبحث ترین ها