سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کری:

پیشرفت محتاطانه ای داشته‌ایم

بروز شده : ١-٠٩-١٣٩٣, ٢٢:۵٨    نسخه چاپی    
وزیر امور خارجه آمریکا همچنین افزود اختلافات هنوز باقی است.
جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در پنجمین روز مذاکرات وین 8 گفت: پیشرفت محتاطانه ای داشته ایم.

به گزارش ایرنا، کری این مطلب را در آخرین مرحله از مذاکرات جامع هسته ای میان ایران و 1+5 که در هتل پله کوبورگ وین در حال انجام است، به خبرنگارانی که وی را در این سفر از واشنگتن همراهی کرده اند، بیان کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین افزود اختلافات هنوز باقی است.

کری صبح امروز (شنبه ) در یک مکالمه تلفنی گروهی با وزرای امور خارجه بحرین، کویت، قطر و امارات، درباره مذاکرات هسته ای وین گفت و گو کرد.

یک مقام آمریکایی نیز به خبرنگاران گفته است که کری همچنین با چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه و جان برد وزیر خارجه کانادا بصورت تلفنی و جداگانه درباره مذاکرات وین گفت و گو کرده است.

میزان غنی سازی اورانیوم ایران، نحوه لغو تحریم ها و مدت زمان توافق جامع عمده ترین موضوعات اختلافی میان ایران و گروه 1+5 به ویژه تهران - واشنگتن برای رسیدن به توافق نهایی است.

دهمین و آخرین مرحله مذاکرات جامع هسته ای میان ایران و 1+5 از روز سه شنبه در شهر وین آغاز شده و مهلت تعیین شده طرفین برای این دور از مذاکرات سوم آذر ماه / 24 نوامبر است.

طرفین تلاش دارند تا در این دور از مذاکرات به راه حل های مشترکی در موضوعات اختلافی یاد شده برای دستیابی به توافق جامع برسند.

به گفته محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه روز سوم آذر در صورت توافق و یا ایستادگی ایران در برابر زیاده خواهی های طرف مقابل، روز ملی پیروزی ایرانیان خواهد بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٩-١٣٩٣, ٢٢:۵٨

   

پر مبحث ترین ها