سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در دیدار شام مهمانان غیرایرانی کنگره:

مبارزه با افراطی‌گری باید به صورت مستمر دنبال شود

بروز شده : ۴-٠٩-١٣٩٣, ١٨:٢۵    نسخه چاپی    
همه ما از خطرات تکفیر آگاهی داشتیم و امید است این همایش اطلاعات ما را بیشتر کرده باشد، لازم است این افزایش آگاهی با ایجاد دبیرخانه دائمی ادامه یابد.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی در سخنانی در دیدار مهمانان خارجی شرکت‌کننده در کنگره جهانی «جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» خواستار استمرار مبارزه با افراطی‌گری شد.
به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در دیدار شام مهمانان غیرایرانی این کنگره در سخنانی به زبان عربی با تشکر مجدد از علمای شرکت‌کننده در کنگره گفت: از شما به خاطر اجابت دعوت برای حضور در این همایش عظیم دینی و علمی تشکر می‌کنم.
این مرجع تقلید خطاب به حاضران افزود: از سخنرانی‌های شما در این همایش درباره راه‌های دفع خطر افراطی‌گری از مسلمانان و غیرمسلمانان بسیار استفاده کردیم.
وی ادامه داد: امیدوارم این حرکت مبارک از طریق ایجاد دبیرخانه دائمی مستمر باشد و از شما می‌خواهم این حرکت مبارک را در کشورهای خود و سایر کشورهای مسلمان استمرار دهید.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: شنیدم علمای الازهر به زودی همایشی را مانند این همایش برگزار خواهند کرد که شاید این مسئله از برکات همایش ما باشد.
وی یادآور شد: چند روز قبل همایشی در یکی از موسسات علمی ـ فرهنگی عربستان برگزار شد و در آن عنوان شد هر کسی حق دارد بدون ترس از کشته شدن به اعتقادات خود عمل کند که شاید این مباحث از برکات همایش «جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» باشد.
این مرجع تقلید با اشاره به ضرورت اطلاع داشتن علما از خطرات افراطی‌گری و تکفیر اظهار کرد: همه ما از خطرات تکفیر آگاهی داشتیم و امید است این همایش اطلاعات ما را بیشتر کرده باشد، لازم است این افزایش آگاهی با ایجاد دبیرخانه دائمی ادامه یابد.
وی افزود: بر همه ما لازم است مباحث مطرح شده را پیگیری کنیم، سیاست‌مداران، نیروهای مردمی، رسانه‌ها و علما از این مسائل پشتیبانی کنند.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تشکر از تمام دست‌اندرکاران برگزاری کنگره گفت: اگر در برگزاری این همایش و خدمت‌رسانی به شما مهمانان کوتاهی و قصوری بود ما را عفو کنید.
وی در پایان گفت: امیدوارم به زودی همه شما را در این مکان برای همایش‌های مشابه ببینم و از خداوند متعال مسئلت می‌کنم همه شما را با سلامت و عافیت به وطنتان بازگرداند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٩-١٣٩٣, ١٨:٢۵

   

پر مبحث ترین ها