سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روزنامه نیویورک تایمز:

روحانی آبروی خود را وسط گذاشته است

بروز شده : ۵-٠٩-١٣٩٣, ١٩:۴٧    نسخه چاپی    
برخی ها در اسرائیل دوباره از « اقدام نظامی » علیه ایران صحبت می کنند، در حالیکه عربستان سعودی در نظردارد به کمک پاکستان، به فناوری هسته ای دست یابد.
روزنامه لاکروا چاپ فرانسه تمدید مهلت مذاکرات اتمی میان ایران و کشورهای غربی را مهم ارزیابی کرد اما پیامد ای سیاسی این اقدام را خیلی حساس توصیف کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری «تیک» Tik.ir، بعد از یک سال مذاکرات پیچیده، دشوار خواهد بود که روسای جمهور آمریکا و ایران مخالفان را به ادامه مذاکرات متقاعد کنند: در واشنگتن، اوباما، از ماه ژانویه آینده با اکثریت جمهوریخواه کنگره روبروست که از همین اکنون برای افزایش تحریم ها علیه ایران آمادگی گرفته است. در تهران هم، روحانی، آبروی سیاسی خود را در مقابله با نیروهای رادیکالی که با هرگونه توافق هسته ای و عادی سازی روابط تهران – واشنگتن مخالف هستند، به بازی گذاشته است.

لاکروا در ادامه به اسرائیل و عربستان سعودی نیز اشاره کرده و نوشته است این دو کشور قبل از پایان مذاکرات وین، از یک توافق بد که نتواند جلوی هسته ای ایران را بگیرد، احساس نگرانی کرده بودند.

به نوشته لاکروا، با تمدید مذاکرات، برخی ها در اسرائیل دوباره از « اقدام نظامی » علیه ایران صحبت می کنند، در حالیکه عربستان سعودی در نظردارد به کمک پاکستان، به فناوری هسته ای دست یابد.

لاکروا در پایان به نقل از فرانسوا نیکولو، سفیر سابق فرانسه در تهران نیز، مهلت تمدیدشده هفت ماهه را طولانی ارزیابی کرده و نوشته است که معلوم نیست طی این مدت، چه اتفاقاتی در خاورمیانه روی خواهد داد.

از سوی دیگر به گفته او، این مهلت «فرصت جدیدی به مخالفان مذاکرات خواهد داد و ممکن است دریچه حسن نیت برای پیروزی این مذاکرات را ببندد.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٩-١٣٩٣, ١٩:۴٧

   

پر مبحث ترین ها