سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خیال مردم راحت باشد، حتی یک بانک هم منحل نمی شود

در چنین وضعیتی ، در کنار آسیب معنوی به همه بانک های خصوصی ، چند بانک که بیش از بقیه قربانی شایعات شدند، زیان بیشتری دیدند به طوری که در برخی شعب آنها، صف هایی برای بستن حساب و بیرون کشیدن پول ها از این بانک ها تشکیل شد.
از وقتی که عزت‌الله یوسفیان ملا عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت که طی روزهای آینده ، یکی از بانک های خصوصی توسط بانک مرکزی منحل می شود، التهابی عجیب در جامعه شکل گرفت و بازار گمانه زنی ها داغ شد.
یکی از بانک آینده نام می برد که انحلالش حتمی است و آن دیگری می گفت که خبر موثق دارد که بانک سرمایه در آستانه انحلال است و در این میان از وایبر خبر آمد که کجای کارید، دارند بانک مهر اقتصاد را منحل می کنند و ...!

در چنین وضعیتی ، در کنار آسیب معنوی به همه بانک های خصوصی ، چند بانک که بیش از بقیه قربانی شایعات شدند، زیان بیشتری دیدند به طوری که در برخی شعب آنها، صف هایی برای بستن حساب و بیرون کشیدن پول ها از این بانک ها تشکیل شد.

پیگیری های عصرایران از منابع مختلف نهایتاً به یک منبع نزدیک به بانک مرکزی جمهوری اسلامی رسید.
این منبع مطلع به عصرایران گفت که آنچه آن نماینده مجلس گفته، دارای یک اشتباه عجیب بوده است و آن این که وی به جای "موسسه مالی و اعتباری"، از تعبیر "بانک خصوصی" استفاده کرده و این تصور را دامن زده که قرار است یکی از بانک ها منحل شود.

وی افزود: این در حالی است که حتی یک بانک هم در مسیر انحلال قرار ندارد و معلوم نیست چرا این نماینده مجلس با اظهارات خود جامعه را ملتهب کرده است.
این منبع مطلع، گمانه زنی هایی که عمدتاً حول بانک های آینده، سرمایه و مهر اقتصاد می چرخد را کاملاً بی پایه و اساس دانست و صراحتاً اعلام کرد که نه این بانک ها و نه هیچ بانک دیگری منحل نمی شود و خیال مردم از این بابت راحت باشد.

وی اظهار داشت که تنها پرونده یک موسسه مالی و اعتباری در دست بررسی است که اگر نهایتاً منحل شود، بانک مرکزی تدابیر لازم را برای حفظ حقوق مردم و سپرده گذاران اندیشیده است و لذا هیچ کدام از سپرده گذاران ریالی متضرر نخواهند شد. همچنین اگر بعدها به هر علتی بانکی منحل شود نیز تدابیر لازم اندیشیده می شود تا مردم متضرر نشوند زیرا این گونه نیست که ناگهان بانکی منحل و شعبه هایش تعطیل شوند و مردم پشت درهای بسته سرگردان شوند.

این منبع نزدیک به بانک مرکزی ، از اعلام نام موسسه مالی و اعتباری که در معرض انحلال است خودداری کرد ولی صبح چهارشنبه، رئیس کمیسیون اصل 90 گفته بود که پرونده تخلفات موسسه مالی و اعتباری توسعه در دست بررسی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٩-١٣٩٣, ١٢:١٨

   

پر مبحث ترین ها