سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قرارگاه خاتم الانبیاء با نجابت به دنبال یاری رساندن به دولت است

در شرایطی که دشمنان دست در دست یکدیگر داده‌اند تا مقاومت ما را بشکنند، ایستادگی کرده و از پا در نمی‌آییم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) بدون داشتن رویکرد اقتصادی به طرح ها با نجابت به دنبال یاری رساندن به دولت است.

به گزارش پایگاه خبری «تیک» Tik.ir، محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در یازدهمین همایش سراسری فرماندهان و مدیران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با اشاره به ارائه لایحه بودجه سال 1394 به مجلس شورای اسلامی گفت: در این لایحه بودجه عمرانی دولت بالغ بر 47700 میلیارد تومان برآورد شده است که نسبت به سال 1393 شانزده درصد رشد دارد.

وی افزود: دولت مصمم است در هر شرایطی حتی افت شدید قیمت نفت برای عمران و سازندگی کشور هزینه کند.

نوبخت با اشاره به ایفای نقش قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) در عرصه سازندگی کشور گفت: کسانی که ندانند و یا مغرض باشند و تصور کنند پتانسیل بزرگ قرارگاه که بعد از دوران دفاع مقدس در خدمت توسعه کشور قرار گرفت رقیب بخش خصوصی است، یا ناآگاهند یا مغرض و می خواهند تحریک کنند.

وی افزود: بنده به عنوان مسئول برنامه‌ریزی کشور با آگاهی عرض می کنم به هیچ وجه قرارگاه رقیب بخش خصوصی نیست.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما معتقد نیستیم که قرارگاه با پیشینه، ریشه و ظرفیت فوق العاده‌ای که دارد در تقابل با بخش خصوصی به عرصه بیاید؛ کدام بخش خصوصی است که بیش از 2 میلیارد دلار از دولت مطالبه داشته باشد و همچنان پای کار بایستد؛ این مسئله چیزی جز روحیه و عرق رزمندگی و دلاوری نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) رویکرد اقتصادی و انتفاعی به طرح ها نداشته و با نجابت درصدد یاری رساندن به دولت است.

نوبخت با بیان اینکه دولت و قرارگاه در عرصه سازندگی کشور در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، گفت: ما همه فرزندان این ملتیم و اگر دشمن تصور کند با تحریم‌های ظالمانه می‌تواند ما را از پیگیری مطالبات ملت مأیوس کند در اشتباه است.

وی افزود: هر چند با لغو تحریم‌های ظالمانه بخش اعظمی از منابع ملت ایران آزاد شده و در خدمت توسعه کشور قرار می گیرد اما برنامه های ما وابسته به نتیجه مذاکرات نیست و سناریوهای متنوعی را برای شرایط مختلف پیش بینی کرده ایم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) از نظر دولت یک پیمانکار نیست، اظهار داشت: قرارگاه ظرفیت بزرگ فنی و مهندسی کشور است که به کمک دولت می‌آید.

وی تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان دست در دست یکدیگر داده‌اند تا مقاومت ما را بشکنند، ایستادگی کرده و از پا در نمی‌آییم.

نوبخت با تاکید بر اینکه توانایی های امروز نیروهای مسلح قابل قیاس با دوران دفاع مقدس نیست، اظهار داشت: در زمان جنگ از کمترین امکانات نظامی برخوردار بودیم، اما امروز پهپادهای ما در آسمان به پرواز در می آیند؛ اکنون قادریم اوربیتال‌ها را شکافته و در فضای بی‌نهایت کوچک و فضای بیکران حضور یابیم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در پایان با اشاره به توانمندی قرارگاه در راه‌سازی، توسعه زیربناها و تاسیسات نفت و گاز گفت: امروز دولت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) پیمان مجددی با یکدیگر خواهند داشت؛ کار بزرگی پیش رو داریم بدلیل آنکه قرار نیست در برابر دشمن کوتاه بیاییم و می خواهیم پیشرفت کنیم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٩-١٣٩٣, ١۴:٣٠

   

پر مبحث ترین ها