سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شمخانی:

اگر تقوی ها در سامرا خون ندهند ما باید در سیستان، آذربایجان، شیراز و اصفهان خون بدهیم

بروز شده : ٨-١٠-١٣٩٣, ٢٣:٢٠    نسخه چاپی    
دستاوردهایی که از خون شهدا حاصل می شود، آینده روشن منطقه را روشن تر خواهد کرد.


دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: خون شهدایی همچون سردار «حمید تقوی» درخت بیداری اسلامی را آبیاری می کند و آینده آن را روشن تر خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، این مطلب را امیر دریابان «علی شمخانی» در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار سرتیپ پاسدار حمید تقوی که هنگام انجام ماموریت مستشاری به ارتش و بسیج مردمی عراق برای مقابله با تروریست های تکفیری و داعش در شهر سامرا و در جوار مرقد مطهر امام عسگری(ع) به شهادت رسید عنوان کرد.

وی افزود: شهید تقوی هم در دوران دفاع مقدس در عهد و پیمان خویش ایستاد و هم زمانی که فرمان «هل من ناصر ینصرنی» انقلاب اسلامی را شنید، خالصانه لباس سربازی به تن کرد و وارد میدان دفاع از حریم اسلام ناب محمدی(ص) شد.

دریابان شمخانی گفت: شهید تقوی از روزهای آغازین تشکیل سپاه اهواز در کسوت پاسداری به انجام ماموریت های اطلاعات - عملیات می پرداخت و این مسیر را تا آخر عمر گرانقدر خود دنبال کرد.

وی خاطر نشان کرد: شهید تقوی از بنیانگذاران تشکل مجاهدین عراقی در حور بود که پشتوانه همکاری با مجاهدین عراقی از او فرمانده ای ساخت که دیگران این شهید بزرگوار را به عنوان فرمانده قبول می کردند.

دریابان شمخانی گفت: برخی افکار انحرافی بیمار، این روزها به ترویج این سوؤال ما را چه کار به اینکه در عراق و سوریه چه می گذرد؛ می پردازد، پاسخ این سووال روشن است اگر تقوی ها در سامرا خون ندهند ما باید در سیستان، آذربایجان، شیراز و اصفهان خون بدهیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه فتنه ای در منطقه به شکل حساب شده ای علیه انقلاب اسلامی شکل گرفته و تا کنون مراحل مختلفی را طی کرده، افزود: به دلیل وجود مجاهدینی همچون شهید تقوی، انقلاب اسلامی از دوران جنگ تحمیلی سربلند بیرون آمد و اثرات پیروزی انقلاب اسلامی با تفکر دینی جوامع سیاسی منطقه به سمت مطالبه گری سوق داد.

وی با یادآوری بیداری اسلامی در منطقه گفت: بیداری اسلامی روزهای آغازین پیروزمندی را طی کرد و هنوز هم این ظرفیت وجود دارد؛ توانایی اصلی بیداری اسلامی علیه ظلم و جور، صهیونیسم جهانی و حکام خودکامه بود که نظام سلطه در صدد انحراف این مسیر برآمد.

دریابان شمخانی تصریح کرد: اوضاع آشفته کنونی در برخی کشورهای منطقه ناشی از نوع نگاه سردمداران استکبار جهانی برای مقابله با اسلام خواهی جوامع اسلامی است و تقوی ها برای این در سامرا دفاع کرده و خون می دهند که در کشورمان این اتفاق نیافتد.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: دوران دفاع مقدس، کسب دانش هسته ای و مقابله با فتنه درون دنیا اسلام، دستاوردهایی نیست که ملت ایران به راحتی دست از تداوم آن بکشند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی، شکوه و عظمت مراسم اربعین حسینی را ناشی از ایستادگی انقلاب اسلامی و ایران در برابر توطئه های دشمنان دانست و تاکید کرد: دستاوردهایی که از خون شهدا حاصل می شود، آینده روشن منطقه را روشن تر خواهد کرد.

پیکر سردار سرتیپ پاسدار «حمید تقوی» صبح دوشنبه در حسینیه عاشقان ثارالله ستاد فرماندهی کل سپاه تشییع شد.

پیکر مطهر این سردار رشید اسلام فردا(سه شنبه) در اهواز تشییع و به خاک سپرده می شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١٠-١٣٩٣, ٢٣:٢٠

   

پر مبحث ترین ها