سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دستور رئیس جمهور برای زاینده رود:

حتی به میزان کم، جریان آب در زاینده رودبرقرار خواهد بود

براساس این تجربه، حوضه آبریز کرخه نیز در آینده نزدیک تشکیل خواهد شد و به‌ تدریج این الگو به تمام حوضه‌های آبریز کشور تعمیم می‌یابد.

معاون وزیر نیرو از توقف برداشت‌های غیرمجاز در حوضه زاینده‌رود خبر داد و گفت: با تاکید رئیس جمهور، جریان آب زاینده رود حتی به میزان کم نیز برقرار خواهد بود.

به گزارش مهر، رحیم میدانی در نشست شورای هماهنگی مدیریت به‌ هم پیوسته منابع آب حوضه آبریز زاینده‌ رود گفت: خوشبختانه دوره آبیاری کشت پاییزه در این حوضه با موفقیت انجام شد و دور بعدی رهاسازی آب از نیمه اسفندماه آغاز خواهد شد.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: اولویت وزارت نیرو بنا به تاکید رئیس‌ جمهوری این است که زاینده‌ رود حتی با جریان آب کم زنده نگه داشته شود و مردم کرانه این رودخانه این حق را دارند که از 600 میلیون‌ مترمکعب حقابه کشاورزی، سهمی نیز به حیات رودخانه اختصاص یابد.

میدانی با تاکید بر اینکه تمرکز وزارت نیرو در حوضه زاینده‌ رود کنترل و توقف برداشت‌های غیرمجاز است گفت: اگر انضباط برداشت بر این حوضه حاکم نشود، تمام محاسبه‌ ها به‌ هم خواهد خورد و کنترل این موضوع بدون یاری و هماهنگی مسئولان و تمامی ارگان‌ها در استان‌های ذینفع میسر نیست.

او سپس فعالیت شورای هماهنگی مدیریت به‌ هم پیوسته منابع آب حوضه زاینده‌رود را یک تجربه موفق در بخش آب کشور عنوان کرد و گفت: براساس این تجربه، حوضه آبریز کرخه نیز در آینده نزدیک تشکیل خواهد شد و به‌ تدریج این الگو به تمام حوضه‌های آبریز کشور تعمیم می‌یابد.

این مقام مسئول در وزارت نیرو گفت: ارزیابی ما این است که در حوضه زاینده‌ رود هنوز به تمام اهداف مورد نظر نرسیده‌ایم چرا که کماکان میزان مصارف در این حوضه بالا است و منابع آب نیز جوابگوی این حجم مصرف نیست.telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١٠-١٣٩٣, ١٢:۵۵

   

پر مبحث ترین ها