سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مظنونان حمله به مجله شارلی ابدو کشته شدند

مقام‌های آمریکایی نیز می‌گویند، سعید کوآشی 34 ساله در یمن حدود چند ماه تحت آموزش گروه‌های وابسته به القاعده قرار داشته است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، دو مظنون حمله به مجله شارلی ابدو که در چاپخانه‌ای در شهر دمارتن بودند، کشته شدند.


به گزارش ایسنا به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، وزیر کشور فرانسه امروز (جمعه) اعلام کرد، نیروهای ویژه برای تعقیب و دستگیری دو مظنون حملات روز چهارشنبه به شهر «دمارتن» در شمال شرق پاریس اعزام شدند. منابع آگاه از کشته شدن یک تن و زخمی شدن چند تن دیگر در جریان گروگان‌گیری توسط مظنونان حمله به شارلی ابدو در این منطقه خبر داده‌اند اما این خبر تایید نشده است.

 
بنا بر اعلام پلیس فرانسه، در این شهر یک عملیات گروگان‌گیری انجام شده و گمان می‌رود که عاملان حمله به مجله شارلی ابدو مسوول این گروگان‌گیری باشند. همچنین طبق گفته یک مقام‌ امنیتی، یک تن گروگان گرفته شده است که به احتمال زیاد زن است. پیش از این، بالگردهای پلیس فرانسه یک خودرو در همین منطقه را تحت تعقیب قرار دادند و عملیات گسترده برای دستگیری دو مظنون فراری ادامه دارد. از سوی دیگر یکی از مقام‌های امنیتی فرانسه در گفتگو با خبرگزاری آسوشیدپرس گفت که با مظنونان تماس تلفنی برقرار شده و آنها تاکید کرده‌اند که تسلیم نمی‌شوند.

 
منابع محلی در شهر دمارتن صبح امروز از شنیده شدن صدای گلوله خبر دادند. گفته می‌شود که گروگان‌گیری در منطقه صنعتی شهر انجام شده است. دو مظنون حملات پاریس در یک ساختمان متعلق به یک چاپخانه موضع گرفته‌اند و به گفته سخنگوی وزارت کشور فرانسه، تمامی منطقه به روی رفت و آمد مسدود شده است.


در همین حال فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه پس از نشست اضطراری امروز مسوولان این کشور بار دیگر بر ضرورت وحدت فرانسوی‌ها و رویارویی با تروریسم تاکید کرد. وی ضمن حمایت از اقدامات پاریس در عراق و مالی در "رویارویی با تروریسم" گفت: ما جبهه‌های جنگ را به مناطق تروریست‌ها بردیم، تا آنها امروز به فرانسه نرسند!

 
اولاند ادامه داد: ما به روند خود در رویارویی با تروریست‌ها ادامه می‌دهیم و همکاری اطلاعاتی خوبی با هم‌پیمانانمان در این زمینه داریم. اولویت ما در شرایط کنونی حفظ امنیت شهروندانمان است و به تمامی نیروهای حاضر در عملیات ضد تروریسم فرانسه دستورات لازم داده شده است.


در همین حال روزنامه دیلی تلگراف از افزایش تدابیر امنیتی در شمال فرانسه خبر داد و شهردار دمارتن می‌گوید که خبرنگاران اجازه حضور در نزدیکی مجتمع صنعتی این منطقه را که گروگانگیری در آنجا انجام شده، ندارند. از سوی دیگر گفته می‌شود که تمام مدارس این منطقه تحت حفاظت شدید قرار دارند و قرار است که تدابیر لازم برای خارج کردن امن دانش‌آموزان از مدارس فراهم شود.

 
مقامات پلیس فرانسه می‌گویند، شریف و سعید کوآشی، دو مظنون حمله به مجله شارلی ابدو هستند و هم‌اکنون در یک منطقه روستایی واقع در 40 مایلی شمال شرق پاریس مخفی شده‌اند. در همین حال خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی یمن گزارش داد، یکی از این برادران در سال 2011 که در یمن حضور داشت، با انور العولقی، از رهبران ارشد القاعده دیدار داشت.

 
مقام‌های آمریکایی نیز می‌گویند، سعید کوآشی 34 ساله در یمن حدود چند ماه تحت آموزش گروه‌های وابسته به القاعده قرار داشته است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٣, ٢١:۵٨

   

پر مبحث ترین ها