سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کمک اوباما به فرانسه در مبارزه با تروریسم

ما امیدواریم که تهدید قریب الوقوع رفع شده باشد. دولت فرانسه همچنان با تهدید تروریسم رو به روست و باید مراقب باشد. این وضعیت متغیر است . '

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که در پی پایان خونین گروگانگیری در پاریس ، باراک اوباما رییس جمهوری امریکا روز جمعه ضمن حمایت از فرانسه قول هرگونه مساعدت را در مبارزه با تهدید شبه نظامیان تندرو را داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، اوباما در یک سخنرانی در تنسی با اشاره به این که مردم فرانسه باید بدانند که امریکا امروز در کنار آنها ایستاده و فردا نیز خواهد ایستاد از فرانسه به عنوان یکی از دیرینه ترین متحدان امریکا نام برد.

اوباما افزود : درست در لحظه ای که این حمله هولناک رخ داد ما تمام عملیات انتظامی و ضد اطلاعاتی خود را به سمت ارائه هرگونه حمایت مورد نیاز متحد ما در رویارویی با این چالش سوق دادیم .

اوباما ساعاتی پس از آن سخن می گفت که بحران کشتار 12 نفر در هفته نامه فکاهی شارلی ابدو با حمله پلیس فرانسه به دو محل گروگانگیری و کشتن دو برادر تحت پیگرد برای این حمله و یک متحد جهادی آنها به اوج خود رسید.

اوباما افزود : ما امیدواریم که تهدید قریب الوقوع رفع شده باشد. دولت فرانسه همچنان با تهدید تروریسم رو به روست و باید مراقب باشد. این وضعیت متغیر است . '

جان کری وزیر امورخارجه امریکا نیز شامگاه جمعه با حضور در سفارت فرانسه در واشنگتن ضمن ادای احترام دفتر یادبودی را امضا کرد.

اوباما نیز پیشتر در یک دیدار غیر منتظره از این سفارتخانه دفتر یادبود را با عنوان ' زنده باد فرانسه ' امضا کرد.
منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-١٠-١٣٩٣, ١٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها