سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس جمهور:

هیچ گاه همکاری های کره شمالی در زمان جنگ را فراموش نخواهیم کرد

بروز شده : ۶-١١-١٣٩٣, ٢٣:٣٧    نسخه چاپی    
اراده تهران ادامه و گسترش روابط خوب فی مابین در زمینه های سیاسی و بین المللی، اقتصادی و فناوری است و حضور سفیر جدید می تواند موجب تسریع در همکاری ها شود.


رییس جمهوری با بیان این که ایران دخالت های آمریکا در منطقه و اعمال فشار به کشورهای مختلف را محکوم می کند، گفت: مشکلات کشورها با جنگ، تشدید اختلافات و تنش حل نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری «تیک»، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کره شمالی، افزود: تحریم ها علیه کره شمالی تنها موجب صدمه دیدن مردم این کشور شده است.

وی ادامه داد: ما تحریم و فشارهای غیرقانونی را همواره محکوم می کنیم و باید با همکاری، علیه قدرت طلبی های نابجا ایستادگی کنیم.

رییس جمهوری با اعلام حمایت ایران از سیاست صلح و امنیت در شبه جزیره کره، گفت: اراده دو کره باید در مسیری باشد که به وحدت منجر شود. زیرا با جنگ، تشدید اختلافات و تنش مشکلات کشورها حل نمی شود بلکه باید از طریق گفت وگو و مفاهمه به نتیجه رسید.

روحانی با بیان این که ایران و کره شمالی پس از پیروزی انقلاب اسلامی روابط خوبی داشته اند، خاطرنشان کرد: دولت و ملت ایران هیچ گاه همکاری های فی مابین در زمان جنگ تحمیلی را فراموش نخواهند کرد.

وی افزود: اراده تهران ادامه و گسترش روابط خوب فی مابین در زمینه های سیاسی و بین المللی، اقتصادی و فناوری است و حضور سفیر جدید می تواند موجب تسریع در همکاری ها شود.


سفیر جدید کره شمالی با ابلاغ سلام رهبر کره شمالی به رییس جمهوری کشورمان، گفت: دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در خنثی سازی توطئه های آمریکا و دفاع از حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای موفقیت های بسیاری به دست آورده اند که مورد تجلیل دولت و ملت کره شمالی است.

«کانگ سام هیون» با بیان دیدگاه های «پیونگ یانگ» برای استقرار صلح در شبه جزیره کره، نکاتی را درباره تحریم های اعمال شده توسط قدرت های غربی علیه کشورش عنوان کرد.

سفیر جدید کره شمالی با اشاره به دعوت رهبر کشورش از رییس جمهوری ایران برای سفر به پیونگ یانگ، گفت: تهران و پیونگ یانگ از روابط خوبی برخوردار بوده اند و به عنوان سفیر جدید تلاش خواهم کرد تا همکاری فی مابین بیش از پیش گسترش پیدا کند.

telegram 19dey.com

تگها: روحانی, کره شمالی

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩٣, ٢٣:٣٧

   

پر مبحث ترین ها