سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خوشبینی کریمی اصفهانی به همگرایی با محوریت تقوی؛

احمدی‎نژاد دیگر نمی‎تواند از نردبان اصولگرایی بالا برود

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: جلسات همگرایی و وحدت بین اصولگریان با محوریت حجت الاسلام تقوی به صورت منظم برگزار می‌شود و نسبت به حصول نتیجه آن خوشبین هستیم.

 یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: جلسات همگرایی و وحدت بین اصولگریان با محوریت حجت الاسلام تقوی به صورت منظم برگزار می‌شود و نسبت به حصول نتیجه آن خوشبین هستیم.

احمد کریمی اصفهانی٬ دبیرکل جمعیت اصناف و بازاربه برگزاری منظم جلسات وحدت اصولگرایان با محوریت سیدرضا تقوی اشاره کرد و گفت: همه گروه‌های اصولگرا برای رسیدن به وحدت و حول همین محور فعالیت می‌کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که راهکار شما برای جذب گروه‌های مانند جمعیت رهپویان و جامعه ایثارگران که اعلام کرده اند حاضر نیستند در چارچوب تلاش ها برای رسیدن به وحدت در اردوگاه اصولگرایان با محوریت تقوی حضور پیدا کنند چیست، گفت: ما فعالیت خودمان را انجام می‌دهیم و برای حضور افراد بنای التماس نداریم. بنابراین کسانی که فکر می‌کنند می‌توانند در این چارچوب فعالیت کنند به ما می‌پیوندند و حتما سلایق دیگری نیز وجود دارد.

این فعال سیاسی در رابطه با شرط و شروط‌های جبهه پایداری برای همراهی با این جریان نیز گفت: از نظر ما هیچ شرط و شروطی قابل پذیرش نیست و اگر قرار به همکاری باشد باید نظر جمع را بپذیرند.

وی افزود: اختلاف نظر و سلیقه در جریان اصولگرا وجود دارد اما ما نسبت به ایجاد همگرایی لازم خوشبین هستیم. اکنون نیز جلسات با محوریت آقای تقوی به صورت منظم برگزار می‌شود و هیچ مشکلی نیست.

به گفته وی اصولگرایان از لحاظ دست‎یابی به وحدت نسبت به اصلاح‎طلبان شرایط بهتری دارند.

احمدی‎نژاد نمی‎تواند دیگر از نردبان اصولگرایی بالا برود
کریمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا بازگشت احمدی‌نژاد می‌تواند ایجاد وحدت اصولگرایان را با چالش مواجه کند، گفت: ما اصلا احمدی‌نژاد را عضوی از مجموعه اصولگرایی نمی‌دانیم و او نیز نباید فکر کند که مثل گذشته می‌تواند از نردبان اصولگرایی استفاده کرده و بعد بگوید که اصولگرا نیست.

وی ادامه داد: احمدی‌نژاد با یک خیال خام که‌‌ همان اتمام پروژه خود است قصد بازگشت به قدرت را دارد اما همه جامعه او را شناخته‌اند و این طور نخواهد شد.

وی در توضیح پروژه ناتمام احمدی‌نژاد، گفت: فساد مالی و رانتی که تنها بخشی از آن مشخص شده است، یک بخش از این پروژه و تمامیت خواهی در قدرت نیز بخش دیگری از آن است.

کریمی با تاکید بر اینکه شعارهای مردم فریبانه دیگر کارساز نمی‌شود، گفت: احمدی‌نژاد تنها رییس جمهوری است که از رهبری اخطار کتبی گرفت و هیچ جایگاهی میان اصولگرایان و حتی اصلاح طلبان ندارد.

وی افزود: همه می‌دانند که نزدیکی به احمدی‌نژاد نتیجه ایی جز بدنامی نخواهد داشت.

قاسم جعفری، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نیز در رابطه با بازگشت احمدی‌نژاد و تاثیر آن در روند همگرایی میان اصولگرایان به فرارو گفت: ما امیدواریم که اصولگرایان حرکتی مثبت و واقع بینانه را در دستور کار قرار دهند.

نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی در رابطه با احتمال حصول وحدت در نتیجه جلسات اصولگرایان با محوریت آقای تقوی نیز گفت: اصولگرایان حتما به بهره گیری از تجربیان خود به نتیجه خواهند و همه حرکت‌های آنان در همین راستا است.

وی افزود: تلاش برای وحدت از سوی هر یک از گروه‌ها که باشد مورد استقبال و تایید گروه‌های دیگر است و باید آن‌ها را مکمل هم دانست.

جعفری در رابطه با شروع جلسات اصلاح طلبان برای دستیابی به وحدت و همگرایی نیز گفت: به نظر ما هر جریانی که در چارچوب قوانین و مقررات تعیین شده، با رعایت اخلاق سیاسی، عرف و حفظ حریم قانون عمل کند؛ حق دارد که برای اهداف خود تلاش کند.

وی در پاسخ به این پرسش که کدام یک از دو جریان در دست یابی به وحدت مورد انتظار عملکرد بهتری داشته‌اند، گفت: هر جایی که انرژی محرک آن بیشتر به اعتقادات نزدیک باشد موفق‌تر خواهد بود.

منبع: فرارو

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١١-١٣٩٣, ١۶:١١

   

پر مبحث ترین ها