سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در ویژه برنامه های جشم ملی دهه فجر صورت گرفت؛

تشدید هجمه علیه دولت در محفل پایداری‌های قم

سخنرانان این محفل در ویژه برنامه های دهه مبارک فجر که یک جشن ملی محسوب می شود با سخنرانی های خود پاشیدن بذر اختلاف و تفرق در جامعه را آغاز کرده اند.

منتقدان دولت این بار حملات خود را از تریبون ویژه برنامه های جشن های دهه مبارک فجر در قم که یک جشن ملی است برای حمله به دولت آغاز کرده‌اند.

کمتر از یک هفته به دومین سالگرد حادثه فتنه 22 بهمن قم و حتک ساحت حرم کریمه اهل بیت (س) و حمله به رئیس مجلس شورای اسلامی در حرم حضرت معصومه (س) باقی مانده است. در 22 بهمن سال 91 در پایان راهپیمایی روز پیروزی انقلاب اسلامی مردم قم به سمت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) قرار بود علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم قم در مجلس، در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر، به سخنرانی بپردازد که این مراسم با وجود استقبال گسترده مردم قم، به دلیل برخی رفتارهای هنجارشکنانه و ضدارزشی عده قلیلی از افراطیون سخنرانی لاریجانی ناتمام باقی ماند.

این حادثه جشن پیروزی انقلاب را در کام دوستداران و علاقه مندان به نظام اسلامی تلخ کرد. فتنه گران در حادثه 22 بهمن قم در سال 91 که احساس می‌کردند هرچیزی که تشخیص می‌دهند تکلیف شرعی آنها است باید آن کار را انجام دهند، درصورتی که این اقدامات از سوی مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و بسیاری از انسان های فرهیخته ناپسند شمرده شد.

مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان فرمودند من مخالف هستم کسانی راه بیافتند، افراد را ضدولایت فقیه و بی‌بصیرت معرفی کنند و علیه او صحبت کنند. من با اقدامی که در قم صورت گرفت مخالفم، من با اقدامی که در حرم امام (ره) صورت گرفت مخالفم، بارها به مسئولین جهت جلوگیری از این وقایع تذکر دادم، اگر این افراد واقعا حزب‌اللهی و مومن هستند این کار را نکنند.

در خصوص فتنه 22 بهمن 91 در حرم مطهر حضرت معصومه (س)، علما و مراجع بزرگ تقلید، حضرات آیات، مکارم شیرازی، نوری همدانی، علوی گرگانی، موسوی اردبیلی، سعیدی، حسینی بوشهری، غروی، فاضل لنکرانی، مقتدایی، امینی، مسعودی خمینی و سیدجواد شهرستانی در قالب سخنرانی صدور بیانیه و ارائه نقطه نظرات در ملاقات با هیات تحقیق، انزجار خود را از غائله مذکور اعلام داشتند.

بعد از این حادثه مجلس شورای اسلامی کمیته ای برای بررسی این حادثه تشکیل داد و در گزارشی که این کمیته ارائه داد از تولید ادبیات و هیجان خشونت توسط سخنرانان مسجد اهل‌البیت در دهه فجر که تماما فضا را برای اقدام علیه دکتر لاریجانی فراهم کرده بود به عنوان یکی از عوامل این حادثه نام برد.

البته افراطیون پیش‌تر از این حادثه، غائله های دیگری را نیز در شهر مقدس قم رقم زده بودند که غائله 15 خرداد 1385 و مخالفت با سخنرانی ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و اهانت به ایشان، حضور در نمازجمعه قم و دادن شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه در هنگام ایراد خطبه توسط حضرات آیات امینی، جوادی آملی و استادی که باعث تکدر خاطر این عزیزان و وهن اساتید حوزه علمیه قم گردید، غائله تجمع در مقابل بیت حضرت ‌آیت‌الله جوادی آملی و دادن شعار بر علیه ایشان و تعرض به ایشان و غائله تجمع مقابل دفتر مراجع و دادن شعار را می توان از جمله این  موارد بر شمرد.

افراطیون پایداری که جواب تندروی های خود را در انتخابات 24 خرداد 92 گرفتند بعد از چند روز شوک حاصل از این شکست بزرگ، به بهانه های مختلف حملات خود را به رئیس جمهور منتخب مردم و دولت یازدهم آغاز کردند. بعد از توافق ژنو و بازگشت کمی آرامش به جامعه  این عده از هیچ کوششی برای تحت فشار قرار دادن تیم مذاکره کننده که به گفته مقام معظم رهبری سربازان این کشور هستند، دریغ نکردند.

حال بعد از حدود 2 سال از حادثه تلخ 22 بهمن قم، کانوني که مسجد اهل بيت(ع)شهر قم  را به مرکز افراطي گري در سالهاي اخير تبديل کرده بود اين بار تحت عنوان شوراي هماهنگي اصولگرايان که بخش اعظم اصول گرايان اصيل آنها را قبول ندارند، برنامه خود را به مسجد چهارمردان منتقل کردند.

همانطور که پیش بینی می شد سخنرانان این محفل در ویژه برنامه های دهه مبارک فجر که یک جشن ملی محسوب می شود با سخنرانی های خود پاشیدن بذر اختلاف و تفرق در جامعه را آغاز کرده اند.

در شب اول این مراسم شامگاه یکشنبه حجت‌الاسلام مهدی طائب رئیس قرار‌گاه عمار طی سخنانی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: گاهی آقایان مسئول به گونه‌ای صحبت می‌کنند که گویی مذاکرات به عنوان یک اصل مطرح است در حالی که باید مراقب باشند و نباید مذاکره به کار حرام بیانجامد مانند قدم زدن با آقای کری.

وی خطاب به وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: زمانی که شما با آقای کری قدم می‌زنید حرام است چرا که به عنوان یک شیعه و نماینده جمهوری اسلامی ایران با این اقدام به او مشروعیت داده‌ای و مشروعیت به کری مشروعیت دادن به اوباما و نتانیاهو است.

البته حجت‌الاسلام مهدی طائب به این ابهام پاسخ نداد که چطور وزیر خارجه کشورمان با نشستن بر سر میز مذاکره با جان کری عمل حرام انجام نداده اما با پیاده روی عمل حرام انجام داده است.

در شب دوم این محفل نیز مهرداد بذرپاش که از لطف احمدی نژاد در 28 سالگی مدیر عامل شرکت خودرو سازی سایپا شد، در سخنانی ضمن انتقاد شدید از دولت و تیم مذاکره کننده هسته ای به دفاع تمام قد از احمدی نژاد پرداخت.

وی با بیان اینکه توافق ژنو سوت و کف ندارد، اظهار کرد: اگر جرأت دارید بیایید داده‌ها و ستانده‌های این توافقنامه را برای مردم تشریح کنید و بدانید هنر دیپلماسی خندیدن و گرفتن چندعکس یادگاری و پیاده روی با جان کری نیست .

بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کسانی می‌گویند مسکن مهر تورم ایجاد کرده است، اظهار کرد: هرگز این گونه نیست و این دروغ است و دلیل اصلی تورم سال ۹۱ و ۹۲ قیمت ارز بوده که از دلار ۱۲۰۰ تومان به ۳۰۰۰ تومان رسید و آن هم به دلیل تحریم بوده است. این سخنان بذرپاش در حالی است وی در همین سخنرانی تاکید کرده بود که از زمان ملی شدن صنعت نفت در تحریم هستیم. حال چطور از آن زمان تحریم هستیم ولی تحریم ها در سال 91 و 92 باعث افزایش نقدینگی شده است.

چهارشنبه شب نیز حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان از منتقدین اصلی دولت و تیم مذاکره کننده کشورمان سخنران این محفل بود. وی در این نشست  با بیان اینکه امروز برخی‌ها مطرح می‌کنند که می‌شود با آمریکا هم کنار آمد و مذاکره‌ برد - برد داشت افزود: اگر شما از کسی طلبکار باشید مذاکره برد - برد معنایی ندارد، آمریکا به ما بدهکار است .

مدیر مسئول کیهان در ادامه با بیان اینکه در مورد تیم مذاکره کننده بحث خیانت وجود ندارد، گفت: البته می‌توان سر فرزند انقلاب را گاهی اوقات کلاه گذاشت.

گفتنی است تعدادی از سخنرانان این محفل امسال در شب های دهه فجر مسجد فاطمه الزهرای پردیسان را کانون سخنرانی های تند خود قرار داده اند.

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١١-١٣٩٣, ١٢:۴۵

   

پر مبحث ترین ها