سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نتانیاهو:

«امپراطوری ایران» در حال احیا است

ایران هم‌اکنون بر چند کشور و حوزه نفوذی مهم منطقه مسلط شده است


نخست‌وزیر اسرائیل، می‌گوید «امپراطوری ایران» در حال احیا است. بنیامین نتانیاهو، این سخنان را دوشنبه ۲۷ بهمن در وزارت جنگ اسرائیل بیان کرد.

 سخنان نخست‌وزیر اسرائیل در آیین پایان دوره چهارساله ریاست ژنرال بنی گانتز بر ستاد کل ارتش اسرائیل در وزارت جنگ این رژیم، از رسانه‌های اسرائیل پخش مستقیم می‌شد.

در این آیین، ژنرال گادی آیزنکوت، کار خود را به عنوان رئیس جدید ستاد کل ارتش اسرائیل آغاز کرد؛ این ژنرال حدود سه ماه پیش به این مقام انتخاب شده بود.

نتانیاهو در این مراسم با اشاره به «خطرات بزرگی که در منطقه پر از آشوب خاورمیانه» در کمین اسرائیل است، آنچه را که خطر ناشی از پیشروی به گفته او، «امپراطوری ایران»، بر منطقه نامید مورد تاکید قرار داد.

به گفته نخست‌وزیر اسرائیل، ایران هم‌اکنون بر چند کشور و حوزه نفوذی مهم منطقه مسلط شده است؛ لبنان، سوریه، غزه و به تازگی نیز جای پای خود را در یمن تقویت کرده‌است.

نتانیاهو از حضور دو هزار جنگجوی حزب الله در جنوب سوریه، و مبدل کردن این بخش از سوریه به جبهه تازه‌ای برای «دست‌اندازی علیه اسرائیل» سخن گفت.

نتانیاهو همچنین آنچه را که تقویت نفوذ ایران و هم‌پیمانان آن در تنگه باب‌المندب نامید، یک تهدید برای منطقه نامید.

نخست وزیر اسرائیل گفت، چهار سال گذشته که چهره خاورمیانه دستخوش تغییرات جدی شد چالش‌های زیادی برای اسرائیل ایجاد کرد اما سال‌های دشوار هنوز پیش رو هست.

به گفته نتانیاهو، خاورمیانه جایی است که ضعیف را لگدمال می‌کنند و از این‌رو باید قوی بود.

 

منبع: تیک

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١١-١٣٩٣, ١٠:٠٣

   

پر مبحث ترین ها