سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش روحانی به سربریدن 21 مسیحی مصری توسط داعش/

واکنش روحانی به سربریدن 21 مسیحی مصری توسط داعش

اقدامات و روش های سبوعانه این تروریست ها را هیچ وجدان آگاهی تأیید نمی کند، بویژه آنکه با نمایش دادن تصاویر جنایات خود باعث افزایش تنفر و خشونت نیز می شوند.

رییس جمهوری کشورمان جنایت اخیر سربریدن 21 شهروند مسیحی مصری در لیبی را ضدبشریت ، ضداسلامی و اقدامی وحشیانه توصیف کرد و ضمن تسلیت به بازماندگان این جنایت و همدردی با آنان گفت: جمهوری اسلامی ایران این حرکت ضدبشری و وحشیانه را قاطعانه محکوم می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی جنایات اخیر تروریست ها در منطقه را تاسف آور خواند و اظهار داشت: متأسفانه این اقدامات به نام اسلام و مسلمانان انجام می شود، در حالی که اعمال تروریستی و ضد انسانی این افراد هیچ سازگاری با اسلام ندارد.

وی افزود: اقدامات و روش های سبوعانه این تروریست ها را هیچ وجدان آگاهی تأیید نمی کند، بویژه آنکه با نمایش دادن تصاویر جنایات خود باعث افزایش تنفر و خشونت نیز می شوند.

رییس جمهوری تصریح کرد: کسانی که در آغاز کار از این تروریست ها حمایت کرده و سرمایه در اختیار آنان قرار دادند باید در برابر ملت های جهان و تاریخ، در قبال عملکردشان عذرخواهی کنند و کسانی که در کمال تأسف همچنان از این عده حمایت می کنند، باید دست از حمایت های خود از این تروریست ها بردارند.

وی همچنین با تشکر مجدد از حضور پرشور مردم در جشن بزرگداشت سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: مردم با همان نشاط، روحیه و ایمان به مسیری که سی و شش سال پیش برگزیدند، در صحنه حضور داشته و پایبندی خود را به آرمان های امام راحل و رهنمودها و هدایت های مقام معظم رهبری، در معرض دید جهانیان قرار دادند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١١-١٣٩٣, ٠٠:٢٩

   

پر مبحث ترین ها