سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنان منتشر نشده آیت الله هاشمی:

اگر اکثریت مردم مایوس بشوند جای خطر است

بروز شده : ٩-١٢-١٣٩٣, ٢٢:٢٢    نسخه چاپی    
علماء و دانشگاهی ها و دانشجوها همه ما وظیفه مان این است که حقایق را با مردم در میان بگذاریم تا مردم آشنا بشوند و بفهمند.


آیت الله هاشمی رفسنجانی طی سخنانی منتشر نشده ای در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: بعضی رسانه ها می خواهند مردم همیشه توی اشتباه بمانند و روشن نشوند که دارید می بینید دارند چه کار می کنند، ولی علماء و دانشگاهی ها و دانشجوها همه ما وظیفه مان این است که حقایق را با مردم در میان بگذاریم تا مردم آشنا بشوند و بفهمند.

به گزارش «انتخاب»، وی افزود: یکی از وظایف بسیار بسیار مهم دانشگاهی ها و حوزوی ها و تریبون های رسمی این است که تلاش کنند، نگذارند مردم مایوس بشوند. آن روزی که مردم مایوس بشوند حتی اگر پیغمبر(ص) هم باشد آن موقع یه جور دیگری می شود. در سوره یوسف اشاره شده به تاریخ. خداوند می فرماید:حَتَّى إِذَا اسْتَيْأَسَ الرُّسُلُ وَظَنُّوا...یعنی ما اینجوری تاریخ را با سنت هایمان پیش می بریم وقتی که دیگر حتی پیغمبران هم مایوس می شوند از آینده، آنوقت حوادثی پیش می آید که منتهی آن روز به تعبیر قرآن بصورت صاعقه بود. یعنی وقتی که جامعه ای اگر مایوس بشود از آینده همه که نشوند، اکثریت جامعه مایوس بشوند و نگران بشوند جای خطر است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: لذا نباید آنهایی که الان مسلط هستند و همه چیز دستشان است خیال کنند که پیروزند، این پیروزی نیست. این پیروزی ها خیلی موقت ومحدود به زمان و شرایط خاص اگاه شدن مردم است. شرط مهم کار است. بعضی رسانه ها می خواهند مردم همیشه توی اشتباه بمانند و روشن نشوند که دارید می بینید دارند چه کار می کنند، ولی علماء و دانشگاهی ها و دانشجوها همه ما وظیفه مان این است که حقایق را با مردم در میان بگذاریم مردم آشنا بشوند و بفهمند. من فکر می کنم شرایط دنیا اینطوری است. دنیا دارد به طرف آزادگی می رود و استبداد در حال مرگ است و به تدریج مستبدین دارند از میدان بیرون می روند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٢-١٣٩٣, ٢٢:٢٢

   

پر مبحث ترین ها