سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ترکان:

دولت دربرابر پول های کثیف سکوت نمی‌کند

کسانی که تا دیروز دست شان در جیب دولت بود و امروز این دست کوتاه شده است مانع حرکت ما هستند

مشاور ارشد رئیس جمهوری سال 94 را سال افشای کسانی دانست که می خواهند با پول های باد آورده و کثیف وارد بازی سیاسی شوند و تأکید کرد: نمی گذاریم عده ای با پول های کثیف در سال 94 به پیروزی برسند و هر جا نیاز به افشا باشد، این کار را می کنیم.

اکبر ترکان این مطلب را در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی «ندای ایرانیان» مطرح کرد و گفت: احمدی نژاد یک فرد یا یک دولت نبود، بلکه یک جریان برنامه ریزی شده را با خود داشت. اما این جریان اکنون مدعی است که احمدی نژاد را نمی شناسد، در حالی که اینطور نیست.

این جریان فکری، سیاسی و اقتصادی منافع اش در استفاده از موقعیت های بادآورده دولت قبل بود. حتی اگر ده بار هم خودشان را غسل کنند و آب بکشند، نمی توانند تخلفات خود و همراهی شان با تخلفات را انکار کنند.

وی با اشاره به اینکه این ها هر اسمی روی خودشان بگذارند و هر ائتلافی برای انتخابات انجام دهند، نمی توانند ازپول های کثیفی که به دست آورده اند تبری بجویند، تصریح کرد: آنها با این پول های کثیف می خواهند درآوردگاه های سیاسی سال 94 شرکت کنند و اینکه سال 94 ما سکوت کنیم و چیزی نگوییم و نقاب از چهره کسی برنداریم، درست نیست. ترکان با بیان اینکه هزار بار پوستین خود را عوض کنند نمی توانند دست های آلوده به فسادشان را بپوشانند، ادامه داد: با تشکیل ائتلاف های جدید، اسامی جدید و شعارهای جدید می خواهند بگویند ما آدم های گذشته نیستیم تا اینکه اقبالی از سوی مردم به سمت آنها پیدا شود، اما فسادهای اقتصادی و ورود پول های کثیف به عرصه مدیریت و اقتصاد کشور را ما نباید فراموش کنیم. مشاور ارشد رئیس جمهوری با اشاره به اینکه همین الان پول های کثیف و قاچاق بخشی از مدیریت کشور را درگیر کرده است، تأکید کرد: ما نباید اجازه تکرار این امر را بدهیم. مسلماً عده ای می خواهند در سال 94 با پول های کثیف و بادآورده وارد بازی سیاسی شوند و البته ما هم سکوت نخواهیم کرد. سال 94، سال افشای آنها است.

ترکان در پاسخ به این سؤال که اگر دولت یازدهم نتواند وعده هایش را عملی کند، قطعاً در سال سوم حرکت خود تضعیف خواهد شد، خاطرنشان کرد: کسانی که تا دیروز دست شان در جیب دولت بود و امروز این دست کوتاه شده است مانع حرکت ما هستند، هر جا ما به نقطه کانونی فسادهای آنها می رسیم سر و صدا ها بلند می شود. هر جا از آنها بحث می کنیم خط و نشان کشیدن ها علیه دولت شروع می شود. کسانی که در فاجعه دولت احمدی نژاد شریک بودند امروز خود را مبرا از هر گونه گناهی می دانند، کسانی که از مفاسد اقتصادی رانت و رشوه گرفتند تا همراه باشند و سکوت نکنند امروز خود را علیه السلام می دانند. این ها نمی دانند که تمام اسامی آنها موجود است و دولت اگر بخواهد می تواند اسامی آنان را فاش کند. وی در بخش دیگری از این گفت وگو، بزرگ ترین دستاورد دولت را بازگرداندن آرامش به بازار و مهار تورم دانست و در پاسخ به این سؤال که برخی معتقدند این دستاوردها ناشی از حرکت خود به خودی بازار کشور بوده است، اظهار کرد: نه اصلاً اینطور نیست؛ من نمی خواهم بگویم همکاران من در دولت کوه را جابه جا کردند، اما اگر اقتصاد ایران روند خودش را طی می کرد، الان نرخ رشد اقتصادی کشور صفر بود.

این سیاستمدار گفت: پایین آمدن قیمت نفت در کنار پروژه های نیمه تمام و اقتصادی که به دلیل تحریم ها ضعیف شده بود جایی برای حرکت طبیعی بازار برای خروج از رکود نمی گذاشت. کسانی که مدعی اند دولت کار چندانی انجام نداده است وقتی نرخ رشد منفی را در دولت گذشته دیدند بهتر بود اعتراض می کردند. اینکه امروز عده ای نشسته اند و می گویند دولت یازدهم در جهت اقتصادی حرکتی نکرده است، یا از وضعیت مملکت اطلاعی ندارند یا خود را به بی اطلاعی می زنند.

به باور وی، وقتی ما توانستیم بعد از دوسال جهشی واضح در عرصه صادرات غیر نفتی پدید آوریم، یعنی در جهت اقتصاد مقاومتی حرکت کرده ایم. مگر تسهیل تولید، افزایش صادرات و مبارزه با رانت خواری اقتصاد مقاومتی نیست.

telegram 19dey.com
ناشناس    18 اسفند 1393 00:09
در دولت قبل عده ای که در دستگاههای دولتی بودند با رانت و اختلاس به پول های باد اورده زیادی دست پیدا کردند .از دولت جدید انتظار می رود که سکوت نکند و در حالی که مردم با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کنند و برای یک وام یک میلیونی بارها به بانک ها مراجعه میکنند این نو کیسه ها با اتومبیل های چند میلیونی خود ویراژ می دهند و با پول های باد اورده خود که در واقع از جیب مردم است هزاران کار را انجام می دهند از دولت روحانی می خواهیم که اسامی مفسدان اقتصادی را اعلام نماید
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٧-١٢-١٣٩٣, ١٠:۴۶

   

پر مبحث ترین ها