سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها:

آغاز پروازهای عمره از ۱۰ فروردین

بروز شده : ٨-٠١-١٣٩۴, ١٩:١٠    نسخه چاپی    
سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌های کشور از برقراری پروازهای عمره از ۱۰ فروردین ماه خبر داد و گفت: مناقشه عربستان و یمن تاثیری بر پروازهای عمره ندارد.


به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، منوچهر سپاسی درباره آخرین وضعیت پروازهای عمره که از یکم تا دهم فروردین به دلیل کاهش صدور روادید در سرکنسولگری‌های عربستان در مشهد و تهران لغو شده است، گفت: هنوز مشکل صدور ویزا برطرف نشده اما با توجه به وعده طرف‌ سعودی به سازمان حج و زیارت ایران، مشکل روادید از ۱۰ فروردین برطرف می‌شود و پروازهای رفت به عربستان نیز برقرار خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر روزانه ۴ تا ۵ پرواز خالی از ۲۱ فرودگاه کشور به عربستان سعودی به منظور بازگشت حجاجی که قبلا به این کشور رفته‌اند انجام می‌شود.

مشاور مدیرعامل و سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌های کشور در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به حملات اخیر عربستان به یمن فضا برای اعزام عمره‌گزاران فراهم است، گفت: پروازهای ایران از سمت خلیج فارس و کویت وارد این کشور می‌شوند در حالی که یمن در جنوب شرقی عربستان واقع شده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

به دلیل کاهش صدور روادید در کنسولگریهای عربستان سعودی در تهران و مشهد از اوایل اسفند ماه گذشته، پروازهای حج عمره از اول فرودین تا دهم لغو شد. با اين حال، مقامات سعودی در نتيجه پيگيري‌هاي رئیس سازمان حج و زیارت، وعده رفع مشکل صدور روادید تا ۱۰ فروردین را داده‌اند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠١-١٣٩۴, ١٩:١٠

   

پر مبحث ترین ها