سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاردار ترکیه به وزارت خارجه آمد

اعتراض وزارت خارجه ایران به سخنان اردوغان

بروز شده : ٩-٠١-١٣٩۴, ٢١:۴۶    نسخه چاپی    
معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه مراتب اعتراض و تاسف جمهوری اسلامی ایران نسبت به اظهارات اردوغان و غیر متعارف و نامناسب بودن آن را به کاردار ترکیه اعلام کرد.

ایران خواستار پاسخ روشن ترکیه درباره اظهارات اردوغان شدسخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با بیان این که در پی اظهارات اخیر رجب طیب اردوغان، کاردار ترکیه در تهران به وزارت امور خارجه دعوت شده است، گفت: مراتب اعتراض جمهوری اسلامی در این خصوص اعلام شده و خواستار پاسخ روشن هستیم.

به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، مرضیه افخم روز یکشنبه درباره خبر منتشره در برخی رسانه ها مبنی بر اعتراض رسمی ایران به ترکیه، افزود: در پی اظهارات رییس جمهوری ترکیه، کاردار این کشور در غیاب سفیر به وزارت امور خارجه دعوت شد.

وی ادامه داد: در این دعوت، معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه مراتب اعتراض و تاسف جمهوری اسلامی ایران نسبت به اظهارات آقای اردوغان و غیر متعارف و نامناسب بودن آن را به باریش سایگن کاردار ترکیه اعلام کرد و خواستار پاسخ روشن و قانع کننده در این خصوص هستیم.

افخم اضافه کرد : رویکرد راهبردی جمهوری اسلامی ایران به منطقه و رابطه با همسایگان مبتنی بر صلح، ثبات و همکاری بر اساس احترام متقابل است.

وی خاطر نشان کرد: معتقدیم همکاری ایران و ترکیه برای نیل به این هدف از ظرفیت لازم برخوردار است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠١-١٣٩۴, ٢١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها