سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

باید همه به سعودی بگویندجنگ و دروغ و تکفیر به نام اسلام بس است!

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد که هدف ما محکوم کردن تجاوز سعودی – آمریکایی علیه یمن و مخالفت با آن و اعلام همبستگی و همدردی با ملت مظلوم فلسطین است و هیچ تهدید و هراس افکنی ما را از ادامه اعلام این موضع خود باز نمی دارد.

 

سید حسن نصرالله عصر جمعه در اجتماع بزرگ همبستگی و وفاداری و فریاد حق علیه سلطان ستمگر که از طریق ویدئو کنفرانس سخن می گفت، افزود: وظیفه انسانی ، اخلاقی و اسلامی ما است که از ملت مظلوم و مقاومت یمن حمایت کنیم و این موضع به خود ما ارتباط دارد و احدی نمی تواند ما را از بیان این موضع افتخارآمیزبا صدایی بلند باز دارد زیرا در روز قیامت باید پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه « هر طرفی که دست به تجاوز علیه ملت یمن زده است باید مسلمان و عرب بودن خود را ثابت کند نه این ملت مظلوم»، خاطرنشان کرد: تلاش می کنند تا جنگ علیه یمن را لباس طایفه ای نشان دهند و جنگ سنی و شیعه جا بزنند اما این تجاوز سعودی – آمریکایی علیه یمن با اهداف سیاسی است.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه یکی از خنده دارترین بهانه ها برای شروع این جنگ را دفاع از حرمین شریفین در مکه مکرمه و مدینه منوره اعلام کرده اند، تصریح کرد: چه کسانی حرمین شریفین را تهدید می کند، ارتش یمن و یا ملت یمن که عاشق رسول الله (ص) و اهل بیت (ع) هستند.

سید حسن نصرالله گفت: بله حرمین شریفین در معرض تهدید قرار دارد اما از سوی داعش که گفته است کعبه مجموعه سنگ هایی است که پرستیده می شوند نه خداوند و این با اصل توحید داعشی در تضاد است.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه، خنده دار است که خالد البحاح نخست وزیر مستعفی یمن از ارتش سعودی بخواهد که وارد جنگ زمینی علیه یمن نشود، تاکید کرد: بعداز حدود سه هفته تجاوز و جنگ، شاهد مقاوت بسیار بزرگ و ثبات و صبر ملت و ارتش یمن و ادامه تظاهرات با وجود بمباران ها و آمادگی ها برای جنگی طولانی هستیم.

 

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه« اکنون زمان آن فرارسیده است تا مسلمانان و اعراب بایستند و به سعودی ها بگویند ادامه جنایات دیگر کافی است»، افزود: سعودی ها ، اندیشه تکفیری و گروه های تکفیری را که جوامع و کشورها و ارتش ها را نابود می کنند در سراسر جهان منتشر کرده اند.

 

وی با بیان اینکه « جنگ ها و گمراه کردن ملت ها را به نام اسلام متوقف کنید»، تاکید کرد: بزرگترین طرفی که از آنچه در منطقه جریان دارد، ضربه می خورد و زیان می بیند، فلسطین است و رژِم صهیونیستی بیشترین سود را می برد.

 

دبیرکل حزب الله با تاکید به اینکه« هرگز نمی خواهیم آنچه در یمن جریان دارد به لبنان کشیده شود»، اظهارداشت: همه گروه های سیاسی در لبنان باید بتوانند از طریقی مناسب مواضع خود را با التزام به ضوابط اخلاقی اعلام کند.

 

سید حسن نصرالله تصریح کرد: ما می خواهیم در لبنان باهم زندگی و تلاش و فعالیت کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: یمنی ها مقاومت خواهند کرد و از شایستگی ها ، فرماندهی و ارتش برخوردار هستند و این ملت قطعا پیروز خواهد شد.

 

مقایسه ایران و عربستان اشتباه است

 

دبیرکل حزب الله در بخشی از سخنان خود با اشاره به هجمه های علیه جمهوری اسلامی ایران و مقایسه آن با رژیم سعودی تاکید کرد که این اتهام ها عاری از صحت و این مقایسه اشتباه است.

 

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره برای گفت وگو و تفاهم با عربستان تلاش کرده و پیش قدم بوده و دست دوستی دراز کرده است اما سعودی ها متکبرانه نپذیرفته اند.

 

به گزارش انتخاب وی دلیل فرار سعودی ها از گفت وگوی با ایران را احساس شکست در لبنان ، سوریه و عراق می دانند و برای جنایاتی که در بحرین مرتکب شده اند، حرفی برای گفتن ندارند

 

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه « ما از گفت وگوهای عربستان و ایران حمایت و استقبال می کنیم»، اظهارداشت: اکنون زمان صحبت های روشن و واضح فرارسیده و جنگ نیابتی دیگر بس است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠١-١٣٩۴, ١۴:٢۶

   

پر مبحث ترین ها