سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سقوط شهر «الرمادی» به دست داعش / 500 کشته در 2 روز

با عقب نشینی نیروهای ارتش و پلیس عراق از شهر الرمادی مرکز استان الانبار،‌ داعش توانست این شهر و مراکز دولتی مهم آن از جمله مقر ستاد عملیات نیروهای مسلح عراق و کاخ دادگستری را تصرف کند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها، هم اکنون داعش اکثر بخش های شهر الرمادی را در تصرف خود دارد ولی درگیری در برخی مناطق ادامه دارد.

آخرین مقاومت ها در مرکز بزرگ ترین استان عراق
عقب نشینی ارتش عراق/ سقوط شهر
بی بی سی به نقل از منبع آگاه در استانداری الانبار اعلام کرد شهر الرمادی (مرکز استان) به دست داعش افتاد و نیروهای نظامی دولتی به طور کامل از شهر عقب نشینی کردند.

با این حال درگیری های پراکنده ای میان داعشی ها و نیروهای امنیتی عراقی در برخی مناطق شهر ادامه دارد.
الانبار بزرگترین استان عراق است و مساحت آن یک سوم مساحت کل عراق را تشکیل می دهد.

نیروهای امنیتی عراقی در حال دفاع از مقر خود در بخش شرقی شهر الرمادی در روز پنجشنبه گذشته
 عقب نشینی ارتش عراق/ سقوط شهر

گروه مسلح دولت اسلامی معروف به داعش بخش های وسیعی از خاک سوریه و عراق را در کنترل خود دارد. داعش هم اکنون شهر موصل مرکز استان نینوا را در تسلط خود دارد.

از ماه ها قبل داعش تلاش می کرد مرکز استان الانبار یعنی شهر الرمادی را نیز تصرف کند.
استان الانبار و مرکز آن الرمادی محل زندگی عرب های سنی است.
 
فرار مردم الرمادی از دست داعش
عقب نشینی ارتش عراق/ سقوط شهر
عقب نشینی ارتش عراق/ سقوط شهر

در واکنش به این حادثه، حیدر العبادی نخست وزیر عراق و فرمانده عالی نیروهای مسلح عراق از نظامیان این کشور خواست در برابر حملات و پیشروی های داعش، در موقعیت خود ثابت قدم باشند.

نخست وزیر عراق همچنین دستور داد گروه های داوطلب نظامی شیعه نیز برای جنگ با داعش و پس گرفتن استان الانبار از این گروه آماده ورود به این استان شوند.

مقامات عراقی می گویند در حملات دو روز اخیر داعش به شهر الرمادی حدود 500 نفر نظامی و غیرنظامی کشته شدند.

نمای عمومی از شهر الرمادی
عقب نشینی ارتش عراق/ سقوط شهر

"مهند هیمورن" مشاور و سخنگوی استاندار الانبار به خبرگزاری فرانسه گفت:‌  آمار دقیقی از قربانیان نداریم اما معتقدیم  حداقل 500 نفر نظامی و شهروندان عادی در دو روز گذشته کشته شدند.
 
با وجود اینکه داعش بخش های وسیعی از شهر الرمادی را به کنترل خود در آورده است اما سخنگوی استاندار الانبار گفت که مرکز استان به طور کامل سقوط نکرده و نیروهای امنیتی همچنان در بخش هایی از شهر در حال جنگ هستند.

با این حال "جبار العسافی" افسر پلیس الرمادی گفت که نیروهای امنیتی شامل ارتش و پلیس به صورت کامل از الرمادی عقب نشینی کردند و به منطقه النخیب در جنوب استان الانبار رفتند.

یک مقام ارشد ارتش عراق هم به خبرگزاری فرانسه گفت که پس از عقب نشینی نیروهای امنیتی عراقی از مراکز نظامی در شهر الرمادی، داعش بر مراکز امنیتی در این شهر سیطره دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩۴, ١١:٣۵

   

پر مبحث ترین ها