سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روحانی درکنگره ملی تجلیل از ایثارگران:

سرزمین اقتصادی ما در اشغال ۱+۵ و شورای امنیت است

بروز شده : ٣-٠٣-١٣٩۴, ٢٣:٣٨    نسخه چاپی    
رییس جمهور با بیان اینکه سرزمین اقتصادی ما توسط ۱+۵ اشغال شده است، گفت:همانطور که سرداران نظامی ما خرمشهر را آزاد کردند، سرداران سیاسی هم خرمشهرهای جدید را آزاد می کنند.


به گزارش مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی در هشتمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران با بیان اینکه هیچ پیروزی مانند فتح خرمشهر نیست، گفت: ما پیروزی‌های زیادی داشتیم اما هیچ یک از این پیروزی‌ها جای فتح خرمشهر را نمی‌گیرد.

وی افزود: بعد از شروع جنگ، عملیات‌های کوچکی از دی ماه ۹۲ شروع و طراحی کردیم، ‌اما عملیات بزرگ‌مان یک سال پس از جنگ آغاز شد.

رئیس‌جمهور با اشاره به مشکلاتی که کشور در زمان جنگ با آن روبرو بود، گفت:‌ یادتان هست که گروهک‌ها از جمله منافقین، بزرگان ما را به شهادت می‌رساندند و در سال ۶۰ یعنی یک سال بعد از جنگ چه کردند و چطور عزیزان ما را به شهادت رساندند اما علی‌رغم تمام این مشکلات، حرکت بزرگ نیروهای مسلح ما در سال ۶۰ شروع شد و اولین عملیات مهم در مهرماه آن سال باعث شکسته شدن حصر آبادان شد.

روحانی همچنین با اشاره به عملیات فتح‌المبین گفت: آغاز سال ۶۱ عملیات بزرگ فتح‌المبین شروع شد و همان هم آغازی بود برای طراحی عملیات بعدی.

وی افزود: ۳۱ شهریور که صدامیان به ایران حمله کردند، در اخبار ساعت ۱۴، این خبر پخش شد و دو سال بعد نیز در همین اخبار ۱۴، خبر آزادسازی خرمشهر اعلام شد.

آزادی خرمشهر یک پیروزی ملی بود

رئیس‌جمهور فتح خرمشهر را یک پیروزی ملی نامید و گفت: فتح خرمشهر متعلق به همه مردم بود؛ مربوط به این جناح و آن جناح و این دین و آن دین نیست. همه از این پیروزی خوشحال شدند؛ پیر و جوان، ارمنی و یهودی، زرتشتی و مسیحی، از چپ چپ تا راست راست همه خوشحال بودند و این یک کار ملی بود که تمام آحاد جامعه یک حس واحد نسبت به آن داشتند.

روحانی ادامه داد: در جنگ خیلی از منطقه‌ها سقوط کرد اما خرمشهر یک چیز دیگر بود و آن روز که خرمشهر سقوط کرد، دردناک‌ترین روز برای ما بود و در دل مردم میزان و معیار برای پیروزی و شکست در جنگ، خرمشهر بود؛ گویی همه جان ملت در یک شهر جمع شده بود. همه مردم با آزادسازی خرمشهر احساس کردند که خود آزاد شده‌اند.

فتح خرمشهر فتح جنگ بود

وی با بیان اینکه فتح خرمشهر، فتح جنگ تلقی شد، گفت: با فتح خرمشهر مردم احساس کردند که در جنگ پیروز شدند. هیچ یک از پیروزی‌های دفاع مقدس مانند آزادسازی خرمشهر نمی‌شود.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: خرمشهر فراموش نمی‌شود، سوم خرداد ماندگار و جاودانه شد تا تاریخ ایران، تاریخ است؛ خرمشهر، خرمشهر است و سوم خرداد پاینده می‌ماند.

خرمشهر نماد پیروزی ماست

روحانی سوم خرداد را مظهر پیروزی، استقامت، ایثار و فداکاری ملت دانست و گفت: روز فتح خرمشهر تبلور پیروزی حق بر باطل است و خرمشهر نماد پیروزی ما است.

وی همچنین با اشاره به صبر، مقاومت و ایستادگی مردم دزفول، گفت: مردم دزفول در هیچ شرایطی شهر خود را ترک نکردند و این از عجایب و عظمت مردم دزفول است.

رئیس‌جمهور با اشاره به ضرورت گرامیداشت سوم خرداد، گفت: ما در این روز جمع می‌شویم که بگوییم پیروزی خرمشهر برای ما مهم است. ما در این روز جمع می‌شویم که به دنیا بگوییم در برابر انواع سلاح شما، ملت ما پیروز است. ما در سوم خرداد جمع می‌شویم تا با خانواده‌های عزیز شهدا، ایثارگر و جانبازان بگوییم که ما در برابر شما تواضع می‌کنیم، شما را دوست داریم و قدردان زحماتتان هستیم.

اراده ملی ما آزاد کردن خرمشهرهای جدید است

وی تاکید کرد: ما می‌خواهیم به دنیا بگوییم هر وقت در ایران سوم خردادی پیش آید و هر وقت بخشی از سرزمین ما به ناروا به دست دشمنان غدار تصرف شود، اراده ملی ما آزاد کردن خرمشهر جدید است. خرمشهر نماد است و اگر هر روز یک خرمشهر جدید پیش آید، ما باید دست به دست هم دهیم تا خرمشهر جدید را فتح کنیم.

سرزمین اقتصادی ما توسط ۱+۵ اشغال شده/با ابزار دیپلماسی می‌خواهیم سرزمین اشغال شده را آزاد کنیم

روحانی خاطر نشان کرد: امروز سرزمین اقتصادی شما مردم توسط عفلقیان جدید یعنی ۱+۵ و شورای امنیت سازمان ملل اشغال شده است. امروز در دنیای اقتصاد جلوی ما را گرفته‌اند و ما با ابزار سیاسی و دیپلماسی می‌خواهیم سرزمین اقتصادی که به ناروا اشغال و تصرف شده را آزاد کنیم.

ما باید خرمشهر نفتمان را آزاد کنیم

رئیس‌جمهور ادامه داد: امروز سرزمین فروش نفت ما اشغال شده است. عفلقیان آمده‌اند و نمی‌گذارند نفتی را که از آن این مردم است، بفروشیم. سرزمین نفت ما توسط ۱+۵، شورای امنیت و ابر قدرت‌ها اشغال شده است. ما باید خرمشهر نفتمان را آزاد کنیم.

سرزمین اقتصادی‌مان را باید به عنوان خونین‌شهر جدید از دست دشمن آزاد کنیم

وی اظهار داشت: روابط بانکی‌مان با دنیا توسط عفلقیان اشغال شده است. ما باید تمامی سرزمین‌های تصرفی اقتصادی، تجاری و علمی‌مان را که در سراسر جهان به ناروا اشغال شده، به عنوان خونین شهر و خرمشهر جدید از دست دشمنان آزاد کنیم.

روحانی خاطر نشان کرد: ما در اینجا اجتماع کردیم که بگوییم ما ملتی هستیم که خرمشهرها را فراموش نمی‌کنیم و ملتی هستیم که مصمم‌ هستیم خرمشهرها را آزاد کنیم. امروز خرمشهرهایی پیش‌روی ما است و مصمم هستیم که آنان را به دست ملت و با هدایت رهبری آزاد کنیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه سوم خرداد ما، زندانی تاریخ سال ۶۱ نیست، گفت: سوم خرداد ما یک حادثه نیست، بلکه یک حماسه است و ادامه خواهد داشت تا همه خرمشهرهای این سرزمین اعم از اقتصادی، بانکی، بیمه‌ای، اجتماعی، سیاسی، سیاست خارجی، فرهنگی و علمی آزاد شود و ما آن را جشن بگیریم.

سرداران سیاسی همچون سرداران نظامی خرمشهرها را آزاد می‌کنند

وی خاطر نشان کرد: شما مردم، با اراده، قدرت و ایمانی که دارید و با این دولتی که از طرف شما مامور است، انشاءالله قدم به قدم خرمشهرها را آزاد می‌کنیم و همانطور که سرداران نظامی ما خرمشهر را آزاد کردند، سرداران سیاسی هم خرمشهرها را آزاد می‌کنند.

روحانی تاکید کرد: خرمشهرها را از این پس آزاد خواهیم کرد و نشاط و سرور آن، از آن ملت ایران خواهد بود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٣-١٣٩۴, ٢٣:٣٨

   

پر مبحث ترین ها