سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جزئیات دومین کمیسیون مشترک ایران و 1+5 در وین

سید عباس عراقچی گفت در نشست نخست از دومین کمیسیون مشترک ایران و 1+5 درباره نحوه برچیدن تحریم ها و دستور العمل ها و آیین نامه هایی که طرف مقابل باید تهیه کند ، بحث و تبادل نظر شد.

رییس ستاد پیگیری اجرای برجام ظهر دوشنبه پس از نشست کمیسیون مشترک ایران و 1+5 در وین به خبرنگاران گفت: در این جلسه دو ساعته بحث های متنوعی داشتیم و در خصوص قطعنامه شورای حکام تبادل نظر صورت گرفت.

معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه افزود: به هر حال قطعنامه را باید1+5 به شورای حکام ارائه کنند ولی با ایران در این زمینه مشورت می کنند.در این جلسه مشورت های خوبی در خصوص نحوه برداشته شدن تحریم ها ، دستور العمل ها و آیین نامه هایی که آنها باید تهیه کنند داشتیم.

وی گفت: درباره سایر مراحل اجرایی شدن برجام و قدم هایی که باید تا قبل از روز اجرایی شدن توسط برداشته شود لازم بود هماهنگی ها و بحث هایی صورت می گرفت.

عراقچی فضای جلسه را خوب توصیف کرد و افزود: به نظرم هم فضای جلسه فضای خوبی بود و هم اینکه اراده و تمایل همه طرف ها مبنی بر پیشرفت فعالیت ها و اجرای برجام بود.

رییس ستاد پیگیری اجرای برجام اظهار داشت: البته مسائل دیگری باقی مانده که امیدواریم در جلسه بعدی به یک جمع بندی برسیم و بتوانیم برجام را اجرایی کنیم.

معاون وزیر امور خارجه در این باره که آیا کمیسیون مشترک یک روزه خواهد بود، گفت: جلسه دوم که بعد ازظهر برگزار می شود جلسه آخر خواهد بود و بعد از آن تصمیم می گیریم آیا قبل از اجرایی شدن برجام نیاز به یک جلسه کمیسیون مشترک دیگر خواهد بود یا نه. در این باره هنوز تصمیم نگرفته ایم.

 

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

تگها: جزئیات, کمیسیون, وین, عراقچی

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٩-١٣٩۴, ١٧:٣۶

   

پر مبحث ترین ها