سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

درس های طلایی از ماجرای مداح تیرانداز

نکته این که بعد از اعلام رضایت شاکی، اعلام شد که وی، تحت فشار، رضایت نداده بلکه به دلیل آن که از محبان اهل بیت علیهم السلام بوده، مداح اهل بیت را بخشوده است. (به یاد آورید روزهای قبل که اتهام اراذل و اوباش به او می زدند.)
عصر ایران نوشت:
ماجرای مداح تیرانداز با اعلام رضایت شاکی پرونده، از منظر حقوقی به پایان رسید و این که آیا از جنبه عمومی جرم نیز می توان بدان رسیدگی کرد یا خیر، موضوعی است کاملاً قضایی که این نوشتار، منصرف از آن است.

این ماجرا در دل خود روشنگری هایی دارد که از اصل قضیه و ابعاد حقوقی و کیفری اش، بسیار مهم تر است.

در کنار رسانه هایی که با صداقت به این موضوع پرداختند - اعم از اصولگرا و اصلاح طلب و مستقل - "جریان افراطی" که خود را بیش از همه مقید به حفظ ارزش ها و مقدسات می داند و چنین القاء می کند که سند نظام و انقلاب و دین و ارزش ها و اصولگرایی به نامش هست، بار دیگر ذات خود را نشان داد.

امروز که شاکی رضایت داده و با رسانه ها هم گفت و گو کرده و بر اساس پرونده، همه چیز مشخص شده است، می دانیم که کسانی که آن مداح به سمت شان تیراندازی کرده بود، یک زوج جوان بودند که با سرعت از خودروی جناب مداح سبقت گرفته بودند و ایشان هم از پشت به سمت شان شلیک کرده بود.
اما در آن زمان، چهره های شاخص و رسانه های اصلی جریان مدعی ارزشگرایی، طبق عادت دیرین، شروع کردند به دروغ بافی های مشمئز کننده و این زوج جوان را، گروهی از اراذل و اوباش نامیدند که قصد تعرض به مداح داشتند!

اولین خبر این جریان بعد از افشا شدن ماجرا را بخوانید: «یک منبع نزدیک به محمود کریمی در خصوص جزئیات این اتفاق گفت: در این جریان سرنشینان این خودروها با ویراژ دادن اطراف خودرو حاج محمود کریمی وی را مجبور به توقف در حاشیه اتوبان می کنند.
وی ادامه داد: پس از توقف خودرو کریمی در حاشیه اتوبان، سرنشینان خودروهای مزاحم پیاده شده و به سمت خودرو کریمی می روند و این مداح که به همراه خانواده خود بوده برای دفاع از خانواده خود و دور کردن اراذل و اوباش اقدام به شلیک هوایی می کند که این کار هم نتیجه نمی دهد و نهایتا کریمی یک گلوله به سمت لاستیک ماشین یکی از این افراد مزاحم شلیک می کند که این گلوله به گلگیر خودرو اصابت می کند و نهایتا اراذل و اوباش از اطراف ماشین کریمی فاصله می گیرند.»
جالب تر این که یکی از همین جنابان مداحان جناحی، برای این که از مداح تیرانداز دفاع کند داستان اکشن تری را ساخت و در رسانه ها منتشر کرد: «مهاجمان سه خودرو بودند: یکی از پشت، یکی از جلو و دیگری از سمت چپ، خودروی مداح را محاصره کردند و می خواستند او را از بالای پل صدر به پایین بیندازند و بکُشند. ایشان هم برای حفظ جانش مجبور به تیراندازی شد.»

تیراندازی به خودروی یک زوج جوان از پشت کجا و درگیر شدن با اراذل و اوباش متعرض و آدمکش کجا؟
بخش غم انگیز ماجرا اینجاست که شاکی پرونده بعد از اعلام رضایت، گفته است که هنوز همسرش استرس دارد و از هر صدای بلندی می ترسد!
نکته این که بعد از اعلام رضایت شاکی، اعلام شد که وی، تحت فشار، رضایت نداده بلکه به دلیل آن که از محبان اهل بیت علیهم السلام بوده، مداح اهل بیت را بخشوده است. (به یاد آورید روزهای قبل که اتهام اراذل و اوباش به او می زدند.)
البته هیچ کدام از اعوان و انصار جریان دروغ و ریا، نگفتند که اگر اراذل و اوباش به مداح حمله کرده بودند چرا مداح شکایت نکرده و آنها شکایت کرده اند و نهایتاً هم مشخص شد که زن و شوهر جوانی بودند که فقط سبقت گرفته اند!
برای اینان که چنین به دروغگویی عادت کرده اند، نیازی به آوردن روایات و نکات اخلاقی و انسانی در مذمت دروغ نیست چون خود بهتر می دانند ولی نان و نامشان در دروغ است هر چند که بسیار ظاهر الصلاح باشند و دم به دم ، دم از مقدسات بزنند!

اما بدتر از دروغ های مشمئز کننده شان، تهمت هایی بود که به منتقدان این ماجرا می زدند و خود را چنان بالا و والا معرفی می کردند که العیاذ بالله، گویا اگر کسی به آنها بگوید بالای چشم تان ابروست، به حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام اهانت کرده است!
یک مداح، یک خطایی به نام تیراندازی به سمت مردم انجام داده و عده ای هم از این کار زشت ابراز انزجار کرده و خواستار محاکمه متهم شده اند؛ این کل ماجراست! اما ببینید آقایان مدعی چگونه به خود قداست داده و مدعی شده اند کسانی که این ماجرا را نقل و دنبال می کنند با امام حسین علیه السلام دشمنی دارند و می خواهند اصل فلسفه عاشورا را از بین ببرند!

نمونه هایی از ادعاهای عجیب و غریب شان را بخوانید:
- این هجمه ها به اصل دستگاه سیدالشهداست.
- شک نیست که برخی از مسئله پیش آمده برای انتقام‌ گرفتن از دستگاه سیدالشهدا (ع) و دستاوردهای آن سوءاستفاده می‌کنند.

- آن چه در پس پرده ماجرای رخ داده می گذرد، نشانه گرفتن هیئت های عزاداری و اصل و فلسفه قیام عاشوراست. ارزش هایی که سال هاست در تار و پود ایرانیان ریشه دوانده و حالا هیزم شایعه و افترا است که از گوشه و کنار به خیال آتش افروزی بر بغض و کینه از دستگاه عزاداری سیدالشهدا جمع می شود.

واقعاً این ها که دم از امام حسین علیه السلام می زنند، چگونه می توانند به خود اجازه دهند که این گونه خطا کاری ها و زشتی های خود را در ورای محرم و عاشورا و اباعبدالله علیه السلام پنهان کنند و اگر هم کسی به یکی از کارهای ناپسندشان اعتراض کند، سخنرانی کنند و بیانیه دهند که وای! قیام عاشور را نشانه رفته اند!

کجای یک مداح که برای هر مراسم اش، کلی پول نقد می گیرد و شبانه به سمت خانواده ها تیر شلیک می کند، "اصل عاشورا"ست؟ شرم و حیا نعمت ارزشمندی است که خداوند به هر کسی نداده است!

آقایان مدعی که عاشورا و محرم و ارزش ها و اسلام و انقلاب و نظام، برایشان تبدیل به منبع درآمد شده، بدانند که مردم - از جمله منتقدین کارهای نادرست شان - بیش از آنها به مقدسات باور دارند. اگر آنها برای عزاداری محرم پول می گیرند، مردم پول هم خرج می کنند؛ این نکته مهم و معنا داری است.
telegram 19dey.com
علی    23 دی 1392 10:53
افرین بر این نویسنده حرف دل مردم رو زدند
 • +97
ناشناس    23 دی 1392 15:42
این چرندیات رو شما از کدام منبع ذکری کردی
 • -80
سلام    23 دی 1392 16:16
تحلیتان فوق العاده بود... درود بر شما
 • +64
حامد    24 دی 1392 05:17
دمت گرم عجب نوشتي حرف دل اين ملت زدي درود به صداقتت درود به شرفت
 • +60
بانوی ایرانی    24 دی 1392 09:01
قوه قضاییه باید جوابگو باشد جز نیروهای انتظامی نظامیان در ساعت خدمت ومحل خدمت دیگران چه حقی برای نگهدار اسلحه گرم دارند
 • +52
حسین    24 دی 1392 11:34
دلم به حال اسلام میسوزد....
برای اباعبدلله...
برای شیعه...
چه کسائی سنگ شیعه رو به سینه میزنند....
اللهم عجل لولیک الفرج
 • +50
سهیل    24 دی 1392 18:51
دمتون گرم با این اطلاع رسونیتون،حداقل بعضیا با این مطلب سرشون رو از برف بیرون میارن ، شعری ار حافظ یادم افتاد:
واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند
چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند
مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس
توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند
گوییا باور نمی‌دارند روز داوری
کاین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند
یا رب این نودولتان را بر خر خودشان نشان
کاین همه ناز از غلام ترک و استر می‌کنند
 • +43
ناراحت    25 دی 1392 10:16
واله چی بگم- مداح- اتومبیل شاسی بلند- بعد از نیمه شب- تیر انداری- حق به جانبی- اراذل و اوباش یک زوج جوان- شکایت از طرف اراذل- واله چی بگم
شما چی می گید- اصلا بگیم- راستی میشه گفت
 • +23
بهرام    25 دی 1392 16:22

این اقا ایجاد مزاحمت کرده ماشینش تیر خورده فرداش که رفیقاش گفتن ماشینت تیر خورده نمیتونی بفروشی رفته شکایت ساختگی کرده
الان رفته رضایت داده مثلا از خودش قهرمان مثلا فردین بسازه!!! اون مصاحبش همش دروغه
مثلا گفته اول نشناختم مداحه!!! چطوره اول پسرش شناخته حاج محمود نشناخته!!

این مصاحبش همش دروغه! مثلا گفته مداح نشناختم!!چطور اول پسرش شناخته حاج محمود نشناخته!!؟؟ تو جایی هم گفته بود شب اربعین این حادثه اتفاق افتاده!!!شب حادثه حاج محمود برنامه داشته یکی از برنامه هاشم شب یلدا بوده!!!
این اقا بعد ایجاد مزاحمت ماشینش تیر میخورده فرداش رفیقاش بهش میگن ماشینت تیر خورده دیگه نمیتونی بفروشی که رفته اونم رفته شکایت ساختگی کرده حالا هم رضایت داده تا ازخودش واسه اونایی که خیلی ساده اند قهرمان ساخته مثلا خواسته بگه فردینم!!!اینا همش عوام فریبیه.یه عده ساده باور میکنن!

نظرم برای اینکه مخالف این خبرتون بود تو سایت نزاشتید!؟؟
واقعا براون متاسم
شما که دم ازادی رسانه ها میزنید تحمل اون نظرم نداشتید نذاشتید!!! وظیفتونه که نظرم بزارید
همه سایت هایی مثل سایت شما بیخودند
بای
 • -47
بنده خدا    26 دی 1392 06:47
از شما انتظاری جز لجن پراکنی نیست.
 • -36
mj    26 دی 1392 11:01


مسله اینجاست که:
بعد از این سوتی حالا کسی هست که مجوز این سلاح رو باطل کنند؟؟؟؟
 • +28
رضا    28 دی 1392 08:46
خوبه یه سایت در مورد این قضیه اطلاع رسانی منطقی و روشن کرد.اون یکی سایتهای خبری قضیه رو یا اینوری مینویسن یا اونوری . برای ما که ایران نیستیم کلی جای سوال بود. الان همه چی روشن شد. خیلی ممنون.
 • +15
م    29 دی 1392 20:30
بنده خدا,
آقا یا خانم محترم، اینقدر زودرنج نباشید. با دقت بیشتری به شناخت گروه ها اقدام کنید. عینک پیش قضاوت و بدبینی را بردارید
 • -11
هم وطن    30 دی 1392 05:19
این چرندیات چیه ، بخاطر سبقت گرفتن تیراندازی شده ، نکته غم انگیز، همسرش ناراحت شده و.. بهتره شما بری غاز چرونی بجای نویسندگی .
 • -13
رضا    1 بهمن 1392 15:45
احسنت و آفرین بر نگارنده این متن خداوند امثال این مداحان را هم ارشاد و هدایت کند...آمین
 • +13
reza    2 بهمن 1392 22:00
تشکر می کنم از نویسنده. سالها بود یک تحلیل واقعی و منصفانه نخوانده بودم
 • +6
علی    2 بهمن 1392 23:35
اگه الان بگم به به عجب قلمی ... سریع نظرمو چاپ میکنید 1 ملیونم لایک میگگیرم
ولی نه لایکتونو میخام نه نظرمو چاپ میکنید
اما یادتون نره ظی یک روز چقد دروغ به خورد مردم بیچاره و خسته از دروغ میدیدن
بعد بخاطر نگاه جناهی میزنید یه بابایی رو له میکنید و اخرش میگم وای چقد دروغ زیاده
ما باید روشن گری کنیم
روشن گری ها باشه در محضر خدا و قیامت...
لازم دیدم نظرمو بگم حتی اگه اون نفری که قراره حذفش کنه بخونتش
 • -5
مذهبی    3 بهمن 1392 06:48
.خودرو شاسی بلند اقای مداح. من بابام روحانی و 60 ساله نوکر خاندان اهل بیته و سردفتر ازدواج هم هست و امام جماعت مسجد ولی هنوز با پیکان مدل 70 خودش میره برای مراسم عقد و نماز
 • +10
مهدی 26    5 بهمن 1392 02:44
افرین به این نویسنده ومدیر این سایت شجاع که حق حقیقت را منعکس میکنن
 • 0
حسین    5 بهمن 1392 12:07
وااااقعا که!!!!!!
خودت یه بار دیگه بخون چی نوشتی خنده ت نمیگیره از حرفاااات؟؟؟؟
((یک زوج جوان بودند که با سرعت از خودروی جناب مداح سبقت گرفته بودند و ایشان هم از پشت به سمت شان شلیک کرده بود.))
اخه پدرت رو خدا بیامرزه یه کم فکر کن، در روز چند نفر تو خیابونا از این مداح سبقت میگیرن اگه قضیه سبقت گرفتن بود که تا حالاااا باید یه خشاااب گلوله رو تو خیابونا خالی میکرد
جمع کن این بساط مسخره بازیت رو آقاااااااا
 • -3
محمد    7 بهمن 1392 02:10
این مداح فکر میکنه کیست که اسلحه حمل می کنه اگر توی این ماجرا ان دو نفر بخاطر ناشی گری این اقا کشته می شدند . چه می خواست جواب بده
 • +6
شهرام    7 بهمن 1392 14:30
واقعا" باید ازاین جریان درس گرفت. بجای نشستن و وقت تلف کردن پای مداحی ها به اعتقادات قلبی و دینی خودمون بیشتراهمیت بدیم واجازه ندیم وقت باارزشمون اینجوری هدر بره. بدونیم که اگر پیرو کریمیها هستیم، نه باعث خشنودی اباعبدالله الحسین(ع) میشه نه اجرو پاداشی داره. این راه حتی به ترکستان هم نمیبره .
 • +5

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 22
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٠-١٣٩٢, ٠٩:١٨

   

پر مبحث ترین ها