سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تندروها در آرامش می‌میرند

بروز شده : ۵-١١-١٣٩٢, ١٣:۵۵    نسخه چاپی    
انتقاد به توافق نامه ژنو، کشاندن وزرا به مجلس و کارت زرد‌ها و به طور کلی مخالفت آن‌ها با دولت روحانی به منظور شلوغ کردن فضا و از بین بردن آرامش نسبی موجود است.
کار‌شناس مسائل سیاسی متوقف کردن دولت روحانی، ادامه یافتن فضای غیر شفاف نظارتی و‌ از بین بردن آرامش نسبی سیاسی کشور را ریشه عوامل حمله مخالفان به دولت روحانی دانست.
سعید لیلاز در گفتگو با خبرنگار ایلنا‏‏، برخی كارشكنی‌ها در مسیر فعالیت دولت را مختص مجلس ندانست و ابراز کرد: علاوه بر مجلس برخی نهاد‌های دیگر در مقابل کار‌ها و خواسته‌های دولت مقاومت می‌کنند.

وی افزود:اشخاصی که دم از پیروی ولایت فقیه می‌زنند در خصوص توافقنامه ژنو می‌گویند توافق ژنو مورد پذیرش هیچ نهادی در جمهوری اسلامی نیست و این در حالی است که مقام معظم رهبری همواره از تیم مذاکره کننده حمایت می‌کنند.
این روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی خاطرنشان کرد: همه افراد همواره دوست دارند بر طبل تفرقه بکوبند و دوست ندارند ببینند که یک فضای جدید در کشور به وجود آمده است و باید به وحدت میان مردم احترام گذاشت.
این تحلیلگر مسائل اقتصادی ادامه داد: آقایان از آرامش فضای سیاسی نگرانند، چرا كه در آن رانت خواری و ویژه خواری متوقف می‌شود و هیچكس در تامین اجتماعی نیست که به آن‌ها هدیه، سهام و شرکت‌هایی با یکدهم قیمت بفروشد.

وی افزود: حیات تندرو‌ها در بحران سازی و ممات آن‌ها در آرامش است و انتقاد به توافق نامه ژنو، کشاندن وزرا به مجلس و کارت زرد‌ها و به طور کلی مخالفت آن‌ها با دولت روحانی به منظور شلوغ کردن فضا و از بین بردن آرامش نسبی موجود است.
تحلیلگر سیاسی انتقاد و حملهٔ اصولگرایان به احمدی‌نژاد را «لگد زدن به مرده» تشبیه کرد و گفت: آقایان می‌خواهند با اعلام برائت از اعمال احمدی‌نژاد خود را پاکدست نشان دهند.

وی ادامه داد: دوستان گذشته حالا شده‌اند آتشی‌ترین مخالفان احمدی‌نژاد.این در حالی كه در آن ۷ و یا ۸ سال شریک اصلی وی بودند.
این تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: این مجلس‌‌ همان مجلسی است که تا سال آخر دولت پیشین در مقابل قانون گریزی‌های رییس دولت سکوت اختیار کرد‏، اما با پدیدار شدن اختلاف بر سر مرتضوی شروع به انتقاد از دولت دهم کردند و با کوچک‌ترین اتفاقاتی با گذشته خود فاصله گرفتند و از آن پس با روی کار آمدن روحانی از احمدی‌نژاد اعلام برائت کردند.
لیلاز در تشریح دلایل تغییر رویکرد اصولگرایان و انتقاد از احمدی‌نژاد اظهار کرد: تا زمانی که بر سر منافع اختلاف نداشتند کوچک‌ترین اظهار نظری در مخالفت با احمدی‌نژاد و اطرافیانش بروز ندادند.
این روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی ادامه داد: آن زمان اصلاح طلبان با کوچک‌ترین انتقادی از احمدی‌نژاد به دست داشتن در فتنه متهم و یا محکوم می‌شدند و این در حالی است که امروز خودشان از کارهای احمدی‌نژاد اعلام برائت می‌کنند.
telegram 19dey.com
ناشناس    5 بهمن 1392 17:59
دمت گرم.گل گفتین همین جنس از افراد زمانی احمدی نزاد بود و با اون تورم فضاحت بارش کسی صداش در نمیومد.حالا کاسه ی داغ تر از آش شدند.تازه میگن این دولت هیچ کار نکرد.چه نادان!!!!!!!!!!!!!
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ۵-١١-١٣٩٢, ١٣:۵۵

   

پر مبحث ترین ها