سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علوی: وزارت اطلاعات ابزار زمین زدن نخواهد بود

بروز شده : ٨-١١-١٣٩٢, ٢٠:۵٩    نسخه چاپی    
رییس جمهور و وزیران این دولت با ولایت فقیه و رهبر معظم معظم پیوند ناگسستنی دارند و همواره تقویت رهبری و اطاعت از رهنمودهای ایشان را عامل موفقیت کشور و ایستادگی در برابر دشمنان می دانند.
ایرنا: وزیر اطلاعات گفت: دولت می خواهد که این وزارتخانه نه به یک عده خاص بلکه به همه مردم و جامعه متعلق باشد و من اطمینان می دهم که وزارت اطلاعات ابزاری برای بالا بردن و یا زمین زدن یک عده خاص در کشور نخواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان اردبیل افزود: حضرت امام خمینی (ره) نیز در چنین روزهایی در سال 1357 با تکیه بر اراده مردمی توانستند ملت ایران را در برابر اراده نظامی حکومت طاغوتی که مورد حمایت قدرت های استکباری بود پیروز نمایند.

وی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز همواره در عرصه های مختلف این ملت بوده اند که با پیروی از ولایت ، توطئه های مختلف دشمنان و خیالبافی های آنها را خنثی کردند.

وی اظهار کرد: این مردم شریف نشان داده اند که در عرصه های حساس کشور همواره پشتیبان ولایت فقیه و نظام اسلامی بوده و در راه دفاع از کیان ایران اسلامی از هیچ جانفشانی فروگذار نکرده اند.

وی تاکید کرد: در شرایط حساس کنونی نیز با فراهم کردن امنیت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و سرمایه گذاری می توان به پیشرفت و موفقیت های روزافزون نظام اسلامی و مردم ایران کمک کرد.

حجت الاسلام علوی با اشاره به این که تجربه های ارزنده ای را در طول سال های پس از انقلاب اسلامی تاکنون پشت سر گذاشته ایم، خواستار همکاری و همدلی مردم و همه افراد و مسوولان دلسوز برای پیشرفت هر چه بیشتر ایران اسلامی و خنثی کردن توطئه های دشمنان شد.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاست اعتدال و تدبیر دولت یازدهم گفت: دوره حاکمیت یک جناح و مغفولیت یک جناح دیگر به سر آمده است.
وی تصریح کرد: این که در یک دوره ، یک جناح بر کشور حاکم باشد و نیروهای کارآمد و متعهد طرف مقابل حذف شوند و در دوره دیگر عکس آن در کشور اتفاق بیافتد نتیجه ای به غیر از خسران برای این مردم و ایران اسلامی در پی ندارد.

وی یادآوردی کرد سیاست رییس جمهوری نیز این است که باید از همه نیروهای مغفول اما کارآمد کشور برای پیشبرد اهداف نظام و نیز پیشرفت ایران به شکل بهینه استفاده شود.
وزیر اطلاعات ادامه داد: دولت می خواهد که این وزارتخانه نه به یک عده خاص بلکه به همه مردم و جامعه متعلق باشد و من اطمینان می دهم که وزارت اطلاعات ابزاری برای بالا بردن و یا زمین زدن یک عده خاص در کشور نخواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین علوی افزود: هر دو جناح، سرمایه های ارزشمند انقلاب و نظام اسلامی هستند و تندروی و افراطی گری از سوی افراد مربوط به هر دو گروه کاری اشتباه است و یقینا این حرکت در مسیر اعتدال است که کشور را به موفقیت های روزافزون می رساند.
وی خاطر نشان کرد: رییس جمهور و وزیران این دولت با ولایت فقیه و رهبر معظم معظم پیوند ناگسستنی دارند و همواره تقویت رهبری و اطاعت از رهنمودهای ایشان را عامل موفقیت کشور و ایستادگی در برابر دشمنان می دانند.

وی با اشاره به پرهیز از هر گونه اختلاف در جامعه گفت: همان گونه که امام خمینی (ره) بارها تاکید داشتند وحدت کلمه عامل موفقیت و شکست ناپذیری مردم ایران در مقابله با توطئه های دشمنان خارجی و دسیسه گران داخلی بوده که باید همچنان حفظ شود.

وی سرمایه گذاری و استفاده از توان بخش خصوصی را راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و رفع معضل بیکاری دانست و افزود: وزارت اطلاعات تمام توان و تلاش خود را برای تامین امنیت سرمایه گذاری در نقاط مختلف کشور را به کار می گیرد.
وی همچنین از اردبیل به عنوان استانی یاد کرد که در عرصه های حساس کشور ما در تاریخ به عنوان نقطه عطف محسوب می شود.

در پایان این نشست با تقدیر از تلاش ها و خدمات آقای جوادی مدیرکل سابق اداره کل اطلاعات استان اردبیل ، منفرد زاده به عنوان مدیرکل این اداره کل معرفی شد.

وزیر اطلاعات همچنین روز سه شنبه در سفر به اردبیل در جمع مسوولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در ادارات و نهادهای دولتی این استان گفت: توطئه جدید دشمنان که به صورت نامریی و خزنده در القای وجود دوگانگی و اختلاف در بین مسوولان عالی رتبه نظام طرح ریزی شده بود با رهبری هوشمندانه رهبر معظم انقلاب شکست خورد.
علوی افزود: دشمنان از سر استیصال درصدد بودند که شرایط را به نفع خود مهندسی کنند و در این زمینه نیز دچار اشتباه و سردرگمی شدند.
وی با اشاره به شرایط حساس کشور گفت: برخی از روزنامه ها و رسانه ها ناخواسته و گاهی تحت تاثیر برخی شرایط اقدام به انعکاس مطالبی می کنند که اساسا صحت ندارد و دراین زمینه نیز باید هوشمندانه عمل شود.
وی در زمینه توطئه های دشمنان در منطقه و کشورهای همسایه اظهار کرد: دشمنان می خواهند به اختلاف بین شیعه و سنی دامن بزنند که البته با وجود سکاندارهوشیار و بیداری همچون مقام معظم رهبری دراین امر نیز ناکام بوده اند.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود به نقش ارزنده علمای شیعه در حفاظت و حراست از مکتب تشیع اشاره کرد و گفت: علمای شیعه همواره عامل وحدت مردم بوده اند و درشرایط مختلف کشور و مردم را از خطرات مختلف نجات داده اند.
وی گفت: شیعه و تشیع در طول تاریخ مورد هجمه دشمنان بوده اند و امروز شکوفایی مکتب ائمه اطهار (ع) حاصل مجاهدت و از جان گذشتگی علمای شیعه است که همیشه پرچمدار اسلام ناب محمدی بوده اند و از جان و مال خویش در حراست از این مکتب دریغ نکرده اند.
حجت الاسلام والمسلمین علوی همچنین نهضت مشروطه، ملی شدن صنعت نفت و انقلاب شکوهمند اسلامی را نمونه ای از پرچمداری علما و روحانیان و ناکامی دشمنان در مقابل وحدت مردم دانست.


telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١١-١٣٩٢, ٢٠:۵٩

   

پر مبحث ترین ها