سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایوبی: در رستاخیز فقط چهره ی حضرت عباس نمایش داده شده/کاری نکنیم که فیلم سازان این حوزه مایوس شوند

تمامی اشکالات وارد شده به این فیلم را در نظر می گیریم، اما عاجزانه درخواست می کنم با افرادی که پا در عرصه ی ساخت فیلم در مورد ائمه گذاشته اند، طوری رفتار نشود که مایوس شوند.
ایوبی رئیس سازمان سینمایی با حضور در اختتامیه جشنواره فیلم فجر در مشهد به انتقادات نسبت به فیلم رستاخیر واکنش نشان داد.
به گزارش خبرنگار «انتخاب»، وی ضمن تشکر از پیام آیت الله مکارم شیرازی در مورد فیلم رستاخیر گفت: حساسیت های زیادی در مورد این فیلم ایجاد شده اما باید بگویم که چهره ی هیچ یک از ائمه نمایش داده نشده و تنها صورت حضرت ابوالفضل عباس (ع) نشان داده می شود.
ایوبی افزود: مسئولین فیلم برای نمایش چهره ی حضرت عباس (ع) از علما مجوز گرفته و آن را تحویل سازمان سینمایی داده اند.

وی در ادامه در واکنش به انتقادات مطرح شده در مورد فیلمنامه و تحریف های تاریخی صورت گرفته در رستاخیر بیان داشت: در این خصوص، این فیلم باید در فضایی شایسته و با حضور علما مورد بررسی قرار گیرد.
ایوبی در پایان خطاب به منتقدان گفت: تمامی اشکالات وارد شده به این فیلم را در نظر می گیریم، اما عاجزانه درخواست می کنم با افرادی که پا در عرصه ی ساخت فیلم در مورد ائمه گذاشته اند، طوری رفتار نشود که مایوس شوند.
telegram 19dey.com
علي    28 بهمن 1392 16:32
آقاي ايوبي ميشود بگوييد از كدام علما چنين اجازه اي گرفته ايد ؟ چرا توجيه ميكنيد چرا تابو شكني ميكنيد چرا قداست ائمه را با اين تابوشكني زير پا ميگذاريد. فرداهم اگر دستتان بربيايد چهره هاي ديگري از معصومين را در فيلمها به نمايش ميگذاريد . اين چه حرفي است كه ميزنيد كه كساني كه به عرصه فيلمسازي گذاشته اند مايوس ميشوند اگر براين است كه با ساختن اين گونه فيلمها و نشان دادن چهره آنها به نوايي برسند شعور اخلاقي ندارند و به دنبال ماديات هستند ولي بدانيد كارگردانان بزرگ هم ميتوانستند از قبلها تابوشكني كنند اما به شعور و اعتقادات مردم احترام گذاشتند و مهم اينكه خودشان هم از جنس همين مردم هستند آقاي ايوبي به كجا چنين شتابان؟.
  • 0
بهرام    29 بهمن 1392 11:49
آقای ایوبی مطمئن باش مراجع تقلید ، علما و مردم ولایتمدار ایران اجازه این کار را به شما نخواهند داد که به آقا حضرت ابوالفضل(ع) در قالب نمایش فیلم توهین کنی ، پس بهتره این کار سخیف جلوگیری کنی و گرنه کسانی که این دیکته ها را می نویسند فردا تابو شکنی در رابطه با بقیه امامان معصوم(علیهم السلام) را به شما تحمیل می کنند. امیدوارم آقا امام زمان(ع) زودتر تشریف بیاورند و از این فتنه های آخرالزمان جلوگیری نمایند. آمین
  • +1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 2
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١١-١٣٩٢, ١٠:۴۴

   

پر مبحث ترین ها