سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بروجردی: ایران مخالف جدی تندروی ها و افراطی گری ها در منطقه است

بروز شده : ١-١٢-١٣٩٢, ١٠:٢١    نسخه چاپی    
خط مشی اسلام برای کشورهای اسلامی، راهبردی مبتنی بر اعتدال است و جمهوری اسلامی مخالف جدی برخی تندروی ها و افراطی گری ها در منطقه است.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: خط مشی اسلام برای کشورهای اسلامی، راهبردی مبتنی بر اعتدال است و جمهوری اسلامی مخالف جدی برخی تندروی ها و افراطی گری ها در منطقه است.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، هیأت پارلمانی مغرب روز چهارشنبه در حاشیه نهمین اجلاس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفت وگو کرد.
بروجردی در این دیدار به اشتراکات وسیع تاریخی میان ایران و مغرب اشاره کرد و بر توسعه و تعمیق این روابط به ویژه در بعد پارلمانی تاکید کرد.

وی ادامه داد: ایران و مغرب در تفکرات عمیق اسلامی خود معتقد به نوعی از اعتدال و مخالف جدی تندروی هایی هستند که در برخی کشورهای اسلامی و منطقه رخ می دهد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن محکوم کردن انفجار تروریستی اخیر بیروت نسبت به وقوع حوادثی از این دست ابراز تأسف کرد و افزود: هر دو کشور مخالف جدی حرکت های تروریستی در منطقه هستند.

هیأت پارلمانی مغرب نیز در این دیدار به روابط دوستانه میان ایران و مغرب اشاره و بر توسعه و گسترش این روابط در تمامی زمینه ها به ویژه در بعد پارلمانی تاکید کرد.
این هیأت همچنین نسبت به پیشبرد روابط ایران و مغرب و استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های دو کشور به ویژه در مسائل مورد اشتراک دو کشور در مسائل منطقه ای و بین المللی از جمله لبنان و سوریه ابراز علاقه مندی کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٢-١٣٩٢, ١٠:٢١

   

پر مبحث ترین ها