سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

باهنر: کسی حق تعقیب نمایندگان مجلس را ندارد

بروز شده : ٣-١٢-١٣٩٢, ١۴:٠٠    نسخه چاپی    
قرار ما برخورد نیست و قوای سه گانه باید همگرا و هم‌افزا باشند البته باید پاسخگو هم باشند ولی نمایندگان مجلس در انجام وظیفه نمایندگی خود آزاد هستند و کسی حق تعقیب آنها را ندارد.
تسنیم نوشت: نایب رئیس دوم مجلس گفت: نمایندگان مجلس در انجام وظیفه نمایندگی خود آزاد هستند و کسی حق تعقیب آنها را ندارد.

محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در نشست خبری که امروز به مناسبت روز مهندس در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در کشور ما علی‌رغم اینکه رشته‌های مهندسی به سرعت توسعه یافته و متنوع شده است اما نظام مهندسی کشور شامل سه نظام ساختمان، مهندسی و کشاورزی می‌شود و بسیاری از رشته‌های مهندسی نمی‌توانند زیر آن باشند، یعنی فناوری‌های نو مانند هوافضا،‌ نانو،‌ آی تی و آی سی‌تی،‌ بایو تکنولوژی و یا بنگاه‌های بزرگ مانند خودروسازان و فولادسازان در این بستر قرار نمی‌گیرند.

وی ادامه داد: علی‌رغم اینکه روز 5 اسفند روز ملی مهندسین نامگذاری شده اما بسیاری از نظام‌های مهندسی حضور جدی در عرصه ندارند و ما امسال با تعدادی از بنگاه‌ها و سازمان‌های غیردولتی ستادی را تاسیس کرده‌ایم تا روز مهندسی را در روز 5 اسفند برگزار کنیم و بتوانیم در سال‌های آینده نظام مهندسی کشور را سامان دهیم تا نظام مهندسی تنها یک نظام صنفی نباشد و صنوف مختلف در آن دخیل باشند.

نایب رئیس دوم مجلس گفت: ما با دعوت از بسیج مهندسی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جهاد دانشگاهی، شورای عالی فضای مجازی، نظام‌های سه‌گانه قانونی، پژوهشگاه نفت و نیرو، شهرداری تهران، دانشگاه‌های تهران و سازمان صداو سیما، ستادی را برای برگزاری روز مهندس تعیین کردیم.
باهنر در ادامه گفت: این مراسم 5 اسفندماه امسال از ساعت 15 بعدازظهر در محل کنفرانس‌های عمومی برج میلاد با سخنرانی یکی از شخصیت‌های بزرگ برگزار خواهد شد. اهداف ستاد نیز انسجام بخشی به فعالیت‌های نظام مهندسی و رصد کارهای مهندسی در کشور است.

وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر احضار علی مطهری به دادگاه به دلیل نطق وی و اقدامات هیئت رئیسه مجلس در این باره گفت: قرار ما برخورد نیست و قوای سه گانه باید همگرا و هم‌افزا باشند البته باید پاسخگو هم باشند ولی نمایندگان مجلس در انجام وظیفه نمایندگی خود آزاد هستند و کسی حق تعقیب آنها را ندارد.

نایب رئیس دوم مجلس ادامه داد: در این زمینه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با دادستانی مذاکره می‌کند که نباید این موضوع پیگیری شود.
باهنر در پاسخ به این پرسش که آیا آقای روحانی اصلاح طلب است یا اصولگرا، تصریح کرد: آقای روحانی در رزومه و شناسنامه سیاسی خود چه قبل و چه بعد از انقلاب، رد پایی از اصلاح طلبی در وی دیده نمی‌شود.
وی گفت:‌ روحانی کاندیدای قاطبه اصلاح طلبان نبوده و آرای وی خالص اطلاح‌طلبی نیست و برخی از آرای او متعلق به اصولگرایان است.
telegram 19dey.com
شهروند    6 اسفند 1392 13:28
جناب باهنر
نمایندگان صرفا در ایفاء وظایف نمایندگی خویش در اظهار نظر آزادند و نه در افترا و تهمت و عناد با ارزش های حاکم بر آن .جناب مطهری با سوءاستفاده از جایگاه پدر بزرگوارشان وبا استفاده از رانت نسبت خانوادگی و سیاسی با برخی بزرگان به خود اجازه می دهد ارزش های نظام را به چالش بکشد و آب هم از آب تکان نخورد.
به واقع به یوم حساب باور داریم ؟ آیا حضرت امیر(ع) در موضوع زره همسان با یک شهروند عادی غیر مسلم محاکمه نشد؟؟؟این تذهبون؟؟؟
  • +1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٣-١٢-١٣٩٢, ١۴:٠٠

   

پر مبحث ترین ها