سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قشقاوی: ایرانیان خارج از کشور برگردند

بروز شده : ٧-١٢-١٣٩٢, ١٣:١٧    نسخه چاپی    
قشقاوی تعداد ایرانیان خارج از کشور را حدود 5 میلیون نفر اعلام کرد، گفت: البته به طور دقیق نمی دانیم آمار به چه میزان است و مکانیزمی هم برای دستیابی به آمار دقیق وجود ندارد، بر این اساس همیشه تخمین می زنیم.
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه گفت: سیاست و تاکید دکتر روحانی باز بودن درهای کشور بر روی همه ایرانیان خارج کشور است.

به گزارش ایرنا، حسن قشقاوی روز چهارشنبه در یک گفت وگوی تلویزیونی خاطرنشان کرد: این سیاست و تاکید دکتر روحانی است به گونه ای عمل شود که درها باز شود تا ترس های کاذب کنار برود و ایرانیان به کشور بیایند.

وی تصریح کرد: در اجرای دستور رییس جمهوری محترم، دنبال این هستیم که قاطعانه این مسیر را ادامه دهیم.

قشقاوی تعداد ایرانیان خارج از کشور را حدود 5 میلیون نفر اعلام کرد، گفت: البته به طور دقیق نمی دانیم آمار به چه میزان است و مکانیزمی هم برای دستیابی به آمار دقیق وجود ندارد، بر این اساس همیشه تخمین می زنیم.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه ادامه داد: حدود 96 درصد ایرانیان خارج از کشور در سفارت خانه های ما پرونده کنسولی دارند و 70 درصد آنها نیز به کشور رفت و آمد دارند. در حدود 30 درصد پرونده تشکیل داده یا نداده اند اما به دلیل ترس های کاذب و فضاسازی های صورت گرفته می ترسند، که برای ارتباط با این تعداد از ایرانیان عزیز ایمیلی را در نظر گرفته ایم تا بتوانیم آن را به کشور جذب کنیم.

قشقاوی با تاکید بر اینکه اپوزیسیون در شدیدترین حالت آن بین همه ایرانیان خارج از کشور تنها بین 3 تا 4 درصد هستند، گفت: اکثریت ایرانیان خارج از کشور علاقمند به توسعه ملی و خوش آوازگی ایرانیان هستند و آن را مطالبه می کنند. ایران را دوست دارند و کمک هم می کنند.

معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: به طیفی که تردید دارند، گفته ایم که ایمیل بزنند و اگر ترس کاذبی وجود دارد، ابهام را برای آنان برطرف کنیم. برخی این ترس ها ناشی از القائات است و واقعیت ندارد که باید اینها را از بین ببریم. ایرانیان خارج از کشور افتخار ما هستند.

وی گفت: 400 میلیارد دلار سرمایه ایرانیان فقط در آمریکا و کانادا است و سرمایه های فراوانی در دیگر نقاط جهان نیز وجود دارد. اینها باید به ایران بیاید و در سرزمین خودشان سرمایه گذاری شود. استقبال خوبی از این ایمیل صورت گرفته است. بسیاری هم به ایران آمده اند.

** 5 مرزبان ربوده شده در سلامت هستند

قشقاوی در ادامه از سلامتی 5 سرباز ربوده شده در نزدیکی مرز پاکستان خبر داد و اعلام کرد که پیگیری ها برای آزادی این مرزبانان در جریان است.

قشقاوی افزود: وزارت کشور و وزارت امور خارجه درحال پیگیری های لازم هستند و با توجه به تجربه های موفقی که قبلا در موارد مشابه داشته ایم، این بار نیز امیدواریم بتوانیم به زودی شاهد آزاد سازی این افراد باشیم.

این مقام وزارت امور خارجه گفت: در جریان اجلاس بین المجالس در هفته گذشته که رییس مجلس پاکستان به تهران سفرکرده بود، در دیدارهای میان مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران با هیات پارلمانی پاکستان اعلام شد که تهران دولت پاکستان را مسوول حفظ جان سربازان ربوده شده ایرانی می داند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٢-١٣٩٢, ١٣:١٧

   

پر مبحث ترین ها