سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ورود به حریم خصوصی افراد همچون فحشاء حرام است

تجسس فقط در مواردی امکان‌ دارد که با دستور حاکم و تکلیف شرعی بنا به مصلحت جامعه ما بخواهیم از کار کفار و آنهایی که می‌خواهند دین را از بین ببرند سر درآوریم، ولی نباید فراموش کنیم که این تجسس شامل حال انسان‌های عادی نمی‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: وقتی یکی از القاب خداوند"ستارالعیوب" است، انسان‌ها به چه دلیل پرده از عیوب سایرین برمی‌دارند.
ولی‌الله محمودی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که «حفظ حریم خصوصی در اسلام جزو مهمترین اصول دینی است» اظهار کرد: اسلام به حریم خصوصی انسان‌ها توجه زیادی می‌کند. هیچ دینی این چنین ارزشی برای حریم خصوصی افراد قائل نیست.

وی ادامه داد: حریم خصوصی شامل رفتار و فکر افراد می‌شود و ما حق نداریم در فکر و رفتار انسان‌ها وارد شویم و در اسلام این کار تجاوز به حریم خصوصی محسوب می‌شود و به طور کامل منع شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس اظهار کرد: خداوند هرگز دوست ندارد کسی از سِر بندگانش با خبر شود، چراکه فاش شدن راز انسان‌ها باعث می‌شود برخی از افراد نادان از آن سوءاستفاده کنند.
محمودی‌نژاد خاطرنشان کرد: ما وقتی می‌گوییم پیرو دین اسلام و ائمه(ع) هستیم باید در راستای سخنان و اهداف آنها گام برداریم و بدانیم که ورود به حریم خصوصی افراد همچون فحشاء حرام است.

وی تصریح کرد: ما برای اینکه بتوانیم تجسس را در زندگی‌های امروزی کم کنیم باید به آیات قرآنی مراجعه کنیم و با رعایت این آیات در جامعه بالاترین سود را ببریم و به آسایش برسیم و هرگز دچار انحرافات زندگی پرمشغله امروزه نشویم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس اظهار کرد: اگر احکام اسلام و قرآن در جامعه پیاده شود افراد جامعه می‌فهمند که تجسس چقدر در اسلام قبیح است حتی آنهایی که به دین اسلام هم اعتقادی ندارند می‌دانند که تجسس امری است نادرست.

وی اضافه کرد: تجسس فقط در مواردی امکان‌ دارد که با دستور حاکم و تکلیف شرعی بنا به مصلحت جامعه ما بخواهیم از کار کفار و آنهایی که می‌خواهند دین را از بین ببرند سر درآوریم، ولی نباید فراموش کنیم که این تجسس شامل حال انسان‌های عادی نمی‌شود.

محمودی‌نژاد در پایان گفت: ما حتی حق نداریم اگر گناهی از کسی دیدیدم آن را بازگو کنیم تا چه رسد به اینکه بخواهیم کنکاش کنیم و گناه فرد را بیابیم. بزرگان و ائمه دینی ما هرگز وارد حریم خصوصی سایر انسان‌ها نمی‌شدند چرا که تنها کسی که باید اسرار انسان را بداند خدا است و دیگر هیچ کسی حق سرک کشیدن در زندگی سایر افراد را ندارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١٢-١٣٩٢, ٠٩:۵۶

   

پر مبحث ترین ها