سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

باهنر: مسير مرحله اول هدفمندي يارانه ها بايد اصلاح شود

برای همه استانها منابع بودجه عمرانی که پرداخت می شود خیلی کمتر از توزیع یارانه نقدی بوده است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌مرحله نخست هدفمندی یارانه ها به صورت ناقص طی شد و سهم بخش تولید تعلق نگرفت بنابراین باید مسیر مرحله دوم اصلاح شود.
محمدرضا باهنر در ادامه برنامه نگاه یک شبکه یک سیما گفت: در حالیکه حجم پرداخت نقدی بیش ازمنابع حاصل از هدفمندی بود و هر ماه 700 تا 800 میلیارد تومان کسری دارد بخش تولید هم دچار مشکلات زیادی شد که رشد بیکاری و رکود اقتصادی از مهم ترین چالش های آن است.

وی افزود: ‌برای همه استانها منابع بودجه عمرانی که پرداخت می شود خیلی کمتر از توزیع یارانه نقدی بوده است.
باهنر گفت: برای نمونه در استان کرمان در مقابل 400 میلیارد تومان بودجه عمرانی، ملی و استانی در سال گذشته 1500 میلیارد تومان یارانه نقدی توزیع شده است.

وی افزود: این در حالی است که کارهای عمرانی علاوه بر ایجاد رفاه می تواند به ایجاد اشتغال و فعال شدن بنگاههای اقتصادی هم کمک کند.
باهنر گفت: دولت برای تعدیل باید هزینه ها را کاهش دهد یا درآمدها را بیشتر کند یا تفاوت درآمد و توزیع یارانه نقدی را از بانک مرکزی استقراض کند که به شدت تورم زاست.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید کسری یارانه نقدی که به ده هزار میلیارد تومان در سال می رسد جبران شود و امروزه برای خانوارهای ایرانی ایجاد اشتغال برای فرزندان بسیار مهم تر و ارزشمند تر از توزیع 45 هزار تومان یارانه نقدی است.
وی گفت: ما به دولت هم اجازه دادیم که اصلاح قیمت ها را در مدت 5 سال طی کند و باید به جایی برسیم که بهره وری منابع نیز افزایش یابد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠١-١٣٩٣, ١٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها