سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

درخواست تشكل‌هاي اصولگرايي قم از حجت‌الاسلام والمسلمين ناطق نوري؛

ناطق نوري و رهبري اصولگرايان معتدل

بروز شده : ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٣:١٠    نسخه چاپی    
رئيس بازرسي دفتر مقام معظم رهبري با بيان اينكه در اين سال‌ها كشور با 50 درصد از ظرفيت نيرو‌هاي انساني‌اش اداره شده است و دولت‌ها يا در اختيار جناح راست تنها بوده است يا تنها در اختيار جناح چپ، تأکید كرد: تنها راه اداره كشور استفاده از نيروهاي توانمند همه جناح‌هاي معتقد به نظام است.
تشكل‌هاي اصولگرايي قم از حجت‌الاسلام والمسلمين ناطق نوري درخواست كردند كه وي رهبري اصولگرايان معتدل را عهده دار شود.

جمعي از اعضاي مجمع هماهنگي پيروان امام و رهبري قم روز گذشته با حجت‌الاسلام والمسلمين علي اكبر ناطق نوري كه به قم سفر كرده بود ديدار و گفت‌و‌گو كردند.

حجت‌الاسلام ناطق نوري در اين جمع در سخناني در پاسخ به اظهارات تعدادي از اعضاي مجمع هماهنگي پيروان امام و رهبري در رابطه با خطر بازگشت جريان‌هاي افراط‌گرايي در كشور گفت: مردم از بي ملاكي‌ها و تندروي‌ها خسته شده‌اند و امروز ديگر تندروي جواب نمي‌دهد. جريان تندي كه بعضي دوستان تعابيري داشتند كه تعابير درستي است من فكر نمي‌كنم خيلي مخاطب داشته باشند. حتي وضعيت آنها به گونه‌اي است كه نسبت به سال گذشته ريزش داشته‌اند و اين ريزش آن‌هم در میان مخاطبین آنها در كشور بسيار محسوس است..اين‌ها سروصدايشان زياد است والا عدد خيلي كوچكي هستند. اينها مخاطبيني در بين مردم و حوزه ندارند و با همه عده و توانشان نتوانستند مخاطب زيادي پيدا كنند.

وي در ادامه شرايط كشور و انتخابات رياست جمهوري را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: دعاي انسان‌هاي پاك، خون شهدا و دعاي امام(ره) باعث شد اين انقلاب باقي بماند. همه چيز دست به دست هم داد تا يك آدم عاقل و معتدل آن‌هم از روحانيت با آن‌همه فضايي كه عليه روحانيت ساخته شده بود، رئيس جمهور شود.

آقاي ناطق تصريح كرد: يك دولت غير قابل پيش بيني رفت و يك دولت قابل پيش بيني آمد و يك عده افراد متدين آمدند كه دلسوزانه مي‌خواهند كار كنند.این نعمت بزرگی برای کشور است.

رئيس بازرسي دفتر مقام معظم رهبري سپس به بيان گوشه‌اي از مشكلات اساسي كشور پرداخت و گفت: مهمترين مشكل اساسي دولت اين است كه با خزانه كاملا خالي روبه‌رو شده است و از آن طرف هم هزينه‌ها و بدهي‌ها و هم توقعات زياد است و بايد اين واقعيت‌ها را به مردم گفت. اگر گفته نشود مردم نمي‌دانند چه شده است؟

وي اظهار‌داشت: طبق قانون رئيس جمهور بايد از پول حاصل از هدفمند كردن يارانه‌ها كه 28 هزار ميليارد تومان بوده است 50 درصدش را به مردم بدهد و بقيه را صرف توليد و درمان و هزينه‌هاي ديگر كند. دولت قبل 42 هزار ميليارد تومان يعني 14 هزار ميليارد تومان بيش از درآمد دولت ناشي از اجراي طرح را فقط بابت يارانه مي‌دهد به طوريكه می‌بينيم وزير نيرو مي‌گويد اگر يكي از نيروگاه‌ها دچار صدمه شود براي بازسازي و توسعه آن پولي نداريم.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در عين حال خاطر نشان ساخت: وضعيتي كه در اين 8 سال پديد آمد در شرايطي است كه درآمد اين دولت از فروش نفت بيش از 700 ميليارد دلار بوده است در حالي كه فروش نفت از زمان مظفرالدين شاه تا پايان دوره آقاي خاتمي 500 ميليارد دلار بوده است.

وي ياد آور شد: آقاي‌هاشمي رفسنجاني را كه اين همه به او دشنام مي‌دادند كشور را با نفت بشكه اي 8 دلار و 12 دلار چرخاند و اغلب سدها، راه‌ آهن، پتروشيمي، فولاد و جاده‌ها مال آن دوره است.

رئيس بازرسي دفتر مقام معظم رهبري با بيان اينكه در اين سال‌ها كشور با 50 درصد از ظرفيت نيرو‌هاي انساني‌اش اداره شده است و دولت‌ها يا در اختيار جناح راست تنها بوده است يا تنها در اختيار جناح چپ، تأکید كرد: تنها راه اداره كشور استفاده از نيروهاي توانمند همه جناح‌هاي معتقد به نظام است.

حجت‌الاسلام ناطق نوري در پايان سخنان خود از مجمع هماهنگي پيروان امام و رهبري استان قم به عنوان يك تشكل منسجم اصولگرايي معتدل ياد كرد و گفت: اين تشكل با اين تفكر در كشور منحصر بفرد است. اين‌تركيب خود را حفظ كنيد و سعي كنيد آن را در ديگر استان‌ها گسترش دهيد.

در اين ديدار حجت‌الاسلام والمسلمين بنايي دبير مجمع هماهنگي پيروان امام و رهبري استان قم گزارشي از فعاليت‌هاي اين مجمع ايراد كرد و تني چند از مسئولان تشکل‌های اصولگرای استان نيز در سخناني با اشاره به شرايط كشور و وضعيت اصولگرايي از آقاي ناطق نوري خواستند كه رهبري جريان اصولگرايي در صحنه سياسي كشور را به عهده گرفته و نگذارند كشور به دست نا اهلان و جريان‌هاي تندرو بيافتد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٣:١٠

   

پر مبحث ترین ها