سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلایل هجوم مردم به پمپ های بنزین

بروز شده : ۶-٠٢-١٣٩٣, ٠٩:٣١    نسخه چاپی    
مطمئنا کسی که با خودروی 200 میلیونی در صف پمپ بنزین حضور پیدا می کند به دنبال کسب سود اقتصادی نیست. در واقع یک سری شخصیت های Passive Agressive که در تمام جوامع وجود دارند در این هجوم ها نقش بسزایی دارند، این شخصیت ها غرغر می کنند و خوششان می آید ایراد بگیرند.
دکتر هادی معتمد روانشناس و آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی «انتخاب» به بررسی ریشه ی دلایل هجوم عده ای از مردم به سوی پمپ های بنزین و تشکیل صف های طویل پرداخت.

وی گفت: معتقدم افرادی که در روزهای پایانی اعلام ترخ جدید، به پمپ های بنزین هجوم آوردند در دسته بندی شخصیت های Passive Agressive قرار دارند.
معتمد با بیان اینکه «البته شخصیت آنها قابل احترام است»، اضافه کرد: چنین افرادی، عمدتاً شخصیتی دارند که نحوه ی «ابراز انتقادات» خود را اینگونه می بینند . این افراد نحوه ی بروز جنین رفتارهایی را آنهم به شکل صحیح را نمی دانند و دائما از مسیرهای به اصطلاح منفی و نادرست برای ابزار نارضایتی خود استفاده می کنند.
این کارشناس مسائل اجتماعی افزود: البته نسبت به جمعیتی که در تهران وجود دارد، جمعیت زیادی هجوم نیاوردند.

وی اضافه کرد: با این حال، این هجوم ها با دیدگاه اقتصادی انجام نمی گیرد، برخی احساساتی عمل کرده و جو زده و هیجان زده می شوند و عده ی دیگری بدشان نمی آید که شلوغ کاری دربیاروند و از این طریق مخالفت خود را با دولت اعلام کنند.
دکتر معتمد ادامه داد: مطمئنا کسی که با خودروی 200 میلیونی در صف پمپ بنزین حضور پیدا می کند به دنبال کسب سود اقتصادی نیست. در واقع یک سری شخصیت های Passive Agressive که در تمام جوامع وجود دارند در این هجوم ها نقش بسزایی دارند، این شخصیت ها غرغر می کنند و خوششان می آید ایراد بگیرند.

این آسیب شناس اجتماعی در ادامه گفتگو با «انتخاب» بیان داشت: در این میان نباید فراموش کرد که عده ای به واقع نیازمند محسوب می شوند و 50 هزارتومان برایشان رقم مهمی به حساب می آید.
وی با بیان اینکه اینگونه هجوم های ناگهانی سبب اضطراب جمعی می شود، گفت: خوشبختانه این شخصیت ها از سوی مردم شناخته شده اند ، مانند ماجرای سبد کالا که دیدید برخی چگونه هجوم آوردند. این عده دچار همان شخصیت Passive Agressive هستند،

این روانشناس ادامه داد: این تیپ شخصیتی با خودشان هم مخالفند و حتی با مخالف هم مخالفند. البته شخصیت انسان ها متفاوت از یکدیگر است و ما اجازه محکومیت آنان را نداریم و صرفا به تحلیل شخصیتی آنان می پردازیم.
دکتر هادی معتمد اضافه کرد: در همین حال انسان های هستند که اهل ایثار هستند. همانطور که بخاطر دارید در ایام دفاع مقدس، افرادی حضور داشتند که نان شب نداشتند اما نه در صف می ایسناد و نه از امکانات خاصی استفاده می کردند و مخلصانه در حال خدمت به کشور بودند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٢-١٣٩٣, ٠٩:٣١

   

پر مبحث ترین ها