سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آمریکا در دولت قبل، محرمانه غنی سازی را کتبا پذیرفت

بروز شده : ۶-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٢۴    نسخه چاپی    
افرادی که امروز به مذاکرات محرمانه خود با آمریکا افتخار می کنند،افرادی هستند که اتفاقا مدعی اند نباید مذاکرات ایران و 1+5 محرمانه صورت بگیرد! آنان مدت هاست تیم هسته ای را تحت فشار قرار داده اند که چرا باید مذاکرات محرمانه برگزار شود؛در حالی که اکنون با افتخار از محرمانه بودن مذاکرات نه با 1+5 که با آمریکا سخن می گویند. مذاکراتی که افکار عمومی نه زمان و نه مکان آن را می دانست و تازه در حال افشا شدن است.
چندی است که برخی از افراد با افتخار اعلام می کنند که مذاکره با آمریکا در زمان دولت مطلوب آنان صورت گرفته است و این افتخار!! مذاکره با آمریکا متعلق به آنان است و نه دولت جدید!
اگر چه این افتخار کردن آنان به مذاکره با آمریکا برای این افراد که مخالف مذاکره با آمریکا هستند،جای تعجب فراوان دارد،اما نکته مهم تر اینکه آنان با افتخار بیشتر اعلام می کنند که در دوره قبل بوده که ایران توانسته است با آمریکا مذاکره کند،آن هم به صورت محرمانه!

نکته ای اصلی در همین کلمه محرمانه بودن نهفته است.افرادی که امروز به مذاکرات محرمانه خود با آمریکا افتخار می کنند،افرادی هستند که اتفاقا مدعی اند نباید مذاکرات ایران و 1+5 محرمانه صورت بگیرد! آنان مدت هاست تیم هسته ای را تحت فشار قرار داده اند که چرا باید مذاکرات محرمانه برگزار شود؛در حالی که اکنون با افتخار از محرمانه بودن مذاکرات نه با 1+5 که با آمریکا سخن می گویند. مذاکراتی که افکار عمومی نه زمان و نه مکان آن را می دانست و تازه در حال افشا شدن است.

بر این اساس، بحث این نیست که محرمانه ماندن یا محرمانه نماندن مذاکرات مطلوب است یا خیر، بلکه بحث اصلی این است که اگر محرمانه ماندن مذاکرات،آن هم با آمریکا،آن هم در یک کشور ثالت،خوب و افتخار است چرا توافق ژنو که زمان و مکان آن معلوم است و حاصل آن هم مشخص و مکتوب؛ چگونه به عقیده این عده مشکل زا شده است؟

این عده که معتقدند در آن دیدار محرمانه،آمریکا کتبا غنی سازی اورانیوم ایران را پذیرفته است،چرا مدرکی دال بر درستی ادعاهای محرمانه خود ارائه نمی کنند؟ چرا نوری بر تاریکخانه مدارک محرمانه خود برای مردم نمی اندازند، تا افکار عمومی بدانند آمریکایی ها چه را پذیرفته اند و در قبال آن چه خواسته اند؟

به گزارش تابناک‏‌، اگر هم محرمانه بودن افتخار است و مطلوب،پس چرا این عده این همه تیم مذاکره کننده کنونی را تحت فشار قرار می دهند و می خواهند اسرار مگویی را به آنان بگوید که خود به محرمانه بودن آنان و دور زدن افکار عمومی افتخار می کنند؟

یک روزنامه خارجی در زمان های نه چندان دور می نویسد:این رویه رجال ایران است که اگر خودشان موفق نشدند،سعی می کنند که عقیده و ایده ای که خود نیز طرفدارش بودند با شکست مواجه و مدفون گردد،گویی این رجال هنوز هم در ایران وجود دارند!
telegram 19dey.com
sسجاد    9 اردیبهشت 1393 14:30
اين نقطه وسط زمين است اگه قبول نداري مترش كن
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٢۴

   

پر مبحث ترین ها