سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نماینده ولی فقیه در سپاه: آمادگی داریم که در خدمت دولت باشیم

کسانی که در زمان فتنه سکوت کردند و نظاره‌گر ماجرا بودند اشتباه بزرگی مرتکب شدند و نباید گذاشت این اشتباهات گذشته دوباره در کشور رخ بدهد.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کسانی که در زمان فتنه سکوت کردند و نظاره‌گر ماجرا بودند اشتباه بزرگی مرتکب شدند و نباید گذاشت این اشتباهات گذشته دوباره در کشور رخ بدهد.

به گزارش «تیک»، حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی پیش از ظهر امروز در همایش اندیشه مطهر و نشست بصیرتی روحانیون برجسته، اساتید طلاب و فضلای بسیج گلستان اظهار داشت: کسانی که در زمان فتنه سکوت کردند و نظاره‌گر ماجرا بودند اشتباه بزرگی مرتکب شدند و نباید گذاشت این اشتباهات گذشته دوباره در کشور رخ بدهد.

وی تصریح کرد: 200 سال بعد ما نیز جزو تاریخ خواهیم بود و در مورد ما قضاوت خواهند کرد لذا امانت‌های الهی که تقدیم اسلام و انقلاب شده باید به درستی حفظ و صیانت شوند.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اشتباهات خواص در زمان پیامبر گرامی اسلام (ص) و عصر کنونی خاطرنشان کرد: در زمان پیامبر (ص) اکثر خواص منحرف شدند اما در عصر حاضر بخشی از خواص منحرف شده و مشاهده کردیم که یاران امام در مقابل رهبری ایستادند.

سعیدی با بیان اینکه تاکید رهبر معظم انقلاب همواره حرکت در مسیر قانون بوده است ابراز داشت: برخی از خواص بعد از امام راحل استهاله شدند و در مقابل مقام معظم رهبری ایستادگی کردند و هیچگاه دست از کارها و اعمال نادرست خود برنمی‌دارند.
وی با اشاره به اینکه پاسداری از دین خدا و حکومت دینی از اوجب واجبات است، گفت: دفاع از حریم امانت الهی حد و مرزی ندارد و باید فریاد زد تا این نرم‌افزار الهی حفظ و صیانت شود.

سعیدی؛ مردم‌سازی، ملت‌سازی، دولت‌سازی و امت‌سازی را اساس رسالت پیامبران الهی برشمرد و بیان داشت: هیچ رهبری با تکیه بر زور سلاح مردم را به سمت توحید فرانخوانده است.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: رهبران الهی در بسترسازی، پیروزی، استقرار انقلاب و استکمال آن ایفای نقش کردند که باید مردم نسبت به این آرمان‌ها و نرم‌افزارها آشنا شوند.

وی با بیان اینکه استکمال حکومت در دوره پیامبر(ص) و دوره حضرت موسی به درستی انجام نشد، افزود: تنها جایی که استکمال حکومت به درستی صورت پذیرفت در عصر ما بوده است و مدیریت حکومت اسلامی از امام راحل به مقام معظم رهبری رسید.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه نظام‌سازی عصر پیامبر با عصر کنونی تفاوتی ندارد گفت: مدل نظام‌سازی انقلاب اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی، کشور اسلامی و امت اسلامی هیچ تفاوتی در ادوار و اعصار مختلف ندارد فقط کلیددار تحقق این رسالت متفاوت است.

سعیدی با اشاره به اینکه در اسلامی کردن دولت غفلت شده است، بیان داشت: معیارهای جامعه اسلامی این است که 70 درصد مردم باید در نماز جماعت شرکت کنند، 65 درصد حجاب اسلامی را رعایت کنند و در 70 درصد بازار مسلمانان دروغ و خلاف مشاهده نشود که نشان می‌دهد دولت اسلامی در جامعه اسلامی نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.
وی خطاب به روحانیون با بیان اینکه دولت اسلامی با منبرهای ما شکل می‌گیرد، خاطرنشان کرد: با تغییر دولت‌ها در مسائل فرهنگی، عفاف و حجاب تفاوت‌هایی به چشم می‌خورد.

نماینده ولی فقیه : سپاه پاسداران آمادگی دارد در خدمت دولت باشد
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه امروز همچون گذشته آمادگی دارد در خدمت دولت باشد و هر زمان که دولت احساس نیاز کند، ما پای کار در این زمینه خواهیم بود.

حجت الاسلام ˈعلی سعیدیˈ در خصوص کمک سپاه به دولت در زمینه اقتصادی افزود: سپاه در این خصوص قابلیت های بسیار زیادی دارد که به خصوص در دولت های گذشته در بسیاری از پروژه های ملی که بخش خصوصی قدرت ریسک پذیری را نداشت، وارد شد و طرح ها و پروژه های بسیار زیادی را به سرانجام رساند.
وی با اشاره به اینکه انقلاب ما در واقع یک انقلاب اعتقادی، فکری و فرهنگی است ، ادامه داد : یکی از سخت ترین مراحل انقلاب در یک کشور، انقلاب فرهنگی است.

وی گفت : سخت ترین سیاستگذاری ها توسط دولتمردان در یک کشور، تغییر در آداب و رسوم مردم است که باید در این زمینه بسیار کار و تلاش شود.
وی با بیان دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص مسائل فرهنگی گفت: با توجه به این که استکبار جهانی و ابرقدرت ها، بر روی مسائل فرهنگی کشورها و سایر مردم نفوذ کرده اند، مقام معظم رهبری این دغدغه را دارند، که فرهنگ غرب و بیگانه به داخل کشور ما نفوذ کند در حالی که ما در کشورمان دارای فرهنگ دینی و ملی بسیار قوی هستیم.

حجت الاسلام سعیدی در ادامه گفت: در این زمینه دستگاه های دولتی و صدا و سیما وظیفه بسیار سنگینی را برعهده دارند.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: همچنین قوه قضائیه در مقابل مفاسد و مقابله با ناهنجاری ها در زمینه فرهنگ و فرهنگ سازی، نقش بسیار تعیین کننده ای خواهد داشت.

به گفته سعیدی، سپاه نیز در این زمینه به علت ارتباط با بدنه جامعه به خصوص ارتباط با بسیج ، توانسته است به خوبی در زمینه فرهنگی کار کند.
نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار کرد: یکی از مسائلی که سپاه باید بسیار حساس باشد، این است که بدنه خود سپاه و بسیج سلامت و سالم باشد و تحت تاثیر امواج بیگانه قرار نگیرند.
وی یادآور شد: از آنجائی که سپاه با مردم از طریق بسیج در ارتباط است، تلاش در جهت تحقق آرمان های مقام معظم رهبری از طریق ارتباط با مردم در شهر و روستا انجام می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٢-١٣٩٣, ٠٠:۴۴

   

پر مبحث ترین ها