سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنان فیروز آبادی جهت حمایت از دولت، دستور بود؟

ما باید به این رئیس‌جمهور افتخار و شکرگزار وجود ایشان باشیم و باید همه همت‌مان را بگذاریم در پشتیبانی دولت که بتواند در این شرایط حساس، کشتی کشور را پیش ببرد.
هشدار بی سابقه سرلشگر فیروز آبادی به رسانه های وابسته به نیروهای مسلح با استقبال از سوی مقامات دولتی روبه رو شده است. امروز مجید انصاری از رییس ستاد کل نیروهای مسلح تشکر کرد و حسام الدین آشنا نیز این گمانه را مطرح کرده است که شاید سخنان فیروز آبادی یک دستور است، نه تذکر.

به گزارش فرارو، روز گذشته رییس ستاد کل نیروهای مسلح در سخنانی بی سابقه از برخی رسانه ها به خاطر انتشار اخبار "تفرقه انگیز"، "شایعه" و "تهمت" بی مبنا انتقاد کرد و گفت: «من خطی و سیاسی عرض نمی‌کنم، حتی رسانه‌هایی که به نوعی به نیروهای مسلح مرتبطند خطا می‌کنند. برابر مشی و منویات رهبری حرکت نمی‌کنند باید روش‌شان را اصلاح کنند والا ما با آنها برخورد می‌کنیم.»
او سپس تاکید کرد: «رهبری فرمودند که از دولت حمایت کنید، به پیشرفت کشور کمک کنید هرکس هر جا هست همان‌جا را بسازد، انتقاد مخرب نکنید، هو و جنجال نکنید، آرامش جامعه را به هم نزنید. خب اینها اصولی است که سیاسیون و رسانه‌ها باید به آن عمل کنند.»

فیروز آبادی همچنین با دفاع تمام قد از حسن روحانی گفت: «ما باید به این رئیس‌جمهور افتخار و شکرگزار وجود ایشان باشیم و باید همه همت‌مان را بگذاریم در پشتیبانی دولت که بتواند در این شرایط حساس، کشتی کشور را پیش ببرد.»

این سخنان فیروز آبادی بازتاب وسیعی در رسانه ها داشته است. با وجود اینکه رسانه های وابسته به نیروهای مسلح و برخی منتقدان دولت توجه ویژه ای به این اظهارات بی سابقه نشان نداده اند، اما رسانه های دیگر این سخنان را به صورت گسترده و ویژه منعکس کرده اند.
برخی گمانه زنی های حاکی از این است که سخنان فیروز آبادی بیش از هرچیز به انتشار گزارش های نادرست توسط برخی رسانه های وابسته به نیروهای مسلح درباره برگزاری جشن روز زن در کاخ ریاست جمهوری توسط همسر رییس جمهور اشاره دارد.

سخنان سرلشگر فیروز آبادی امروز با واکنش برخی مقام های دولت روبه رو شد. حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور در این باره در صفحه خود نوشت: "شاید سخنان ریاست ستاد مشترک تذکر نیست فرمان است."
اظهار نظر آشنا از زاویه دیگر به موضوع می پردازد، زاویه ای که مورد توجه رسانه ها قرار نگرفته بود. بیشتر رسانه های سخنان فیروز آبادی را هشدار و یا تذکر تفسیر کردند.

این در حالی است که فیروز آبادی یک مقام نظامی است و او از جایگاه ریاست ستاد نیروهای مسلح اعلام کرده است که اگر رسانه های نیروهای مسلح برابر "مشی و منویات رهبری حرکت نکنن"، با آنها "برخورد" می‌شود.
مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهور نیز سخنان فیروز آبادی را "دستور" خواند و اظهار امیدواری کرد که با توجه به اینکه "این دستورات مستند به فرمایشات رهبری شد تغییر اساسی در رویکرد رسانه های عمومی کشور بویژه رسانه های متنسب به نهادهای امنیتی صورت گیرد."

انصاری گفت: «رسانه های منتسب به نیروهای مسلح در رعایت این امور اولویت بیشتری دارند و سزاوارتر هستند زیرا تحت امر فرمانده کل قوا هستند و طبیعی است وقتی ایشان تدبیری در امور دارند و از سوی جانشین خود در ستاد کل نیروی مسلح ابلاغ می کنند هم انضباط درون تشکیلاتی و هم اخلاق و مصالح ملی اقتضا می کند که این مسائل به خوبی رعایت شود.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٢-١٣٩٣, ١٧:۴۵

   

پر مبحث ترین ها