سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قوه قضائیه مقصران مرگ شهروندان را محاکمه کند

بروز شده : ۴-٠٣-١٣٩٣, ١٢:۵۴    نسخه چاپی    
امسال بعد از 4 سال در تمام شهرهای کشور از حدود 40 روز پیش سوخت استاندارد توزیع می شود که همین موضوع باعث بهبود هوای کشور به ویژه در کلانشهرها شده است.
عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس از پیگری مجلس برای شناسایی عاملان تولید و توزیع سوخت سرطانزا خبر داد و گفت: با کسانی که در سالیان گذشته باوجود تذکرات و هشدارهای مسئولان مربوطه با جان هموطنان بازی کرده و سوخت سرطان زا تولید و توزیع کرده اند برخورد می کنیم.

کمال الدین پیرموذن در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست از ابتدای مجلس نهم با توجه به گزارشات موثق مبنی بر اینکه 80 تا 90 درصد آلودگی هوا در کلانشهرها ناشی از سوخت و خودروها است، به سازمانهای متولی تذکر داده بود.

به گفته وی، اما همواره وزارت نفت با توجیهات و بهانه های مختلف زیر بار نمی رفت و غیراستاندارد بودن سوخت را قبول نمی کرد.
پیرموذن اظهار داشت: افتتاح پالایشگاه تندگویان و چند پالایشگاه دیگر در سطح کشور همواره از توجیهاتی بود که وزارت نفت برای سوخت غیراستاندارد خود ارایه می داد، این در حالی است که سال گذشته سازمان استاندارد اعلام کرد که چهار پنجم سوخت تولیدی در کشور غیراستاندارد است. یعنی تنها 17 میلیون لیتر سوخت از 70 میلیون لیتر سوخت مورد نیاز روزانه کشور استاندارد بود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه خوشبختانه دولت یازدهم از ابتدا با توجه به شعارهایی که برای حفظ محیط زیست داده بود در پی استاندارد کردن سوخت مصرفی در کشور اقدام کرد، افزود: امسال بعد از 4 سال در تمام شهرهای کشور از حدود 40 روز پیش سوخت استاندارد توزیع می شود که همین موضوع باعث بهبود هوای کشور به ویژه در کلانشهرها شده است.

وی با بیان این که مجلس شورای اسلامی تا حصول نتیجه نهایی با کسانی که در سالیان گذشته علیرغم تذکرات و هشدارهای مسئولان مربوطه با جان هموطنان بازی کرده و سوختی که به گفته همگان سرطان زا تولید و توزیع کرده اند برخورد می کند.
پورموذن از قوه قضائیه درخواست کرد که گزارش های تحقیق و تفحص مجلس در خصوص سرطان زا بودن سوخت پتروشیمی و توزیع آن در سالهای گذشته در کشور را پیگیری کند و دستگاهها و مسئولان متولی را که موجب مرگ سالیانه 4 هزار نفر در کشور بر اثر سوخت غیراستاندارد شده اند مواخذه کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٣-١٣٩٣, ١٢:۵۴

   

پر مبحث ترین ها