سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله هاشمی: افزایش اشتغال ضرورت جامعه است

بروز شده : ۴-٠۴-١٣٩٣, ١٣:٣٧    نسخه چاپی    
افزایش اشتغال و کاهش تورم، ابتدایی ترین نتیجه راه اندازی کارخانه ها است و خانواده ها را از مصرف کننده یارانه ها، تبدیل به تولیدکننده در کشور می کند
به گزارش ایرنا، روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام روز چهارشنبه اعلام کرد، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی این مطلب را در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره، معاون و مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بیان کرد و افزود: مردم حق دارند که زندگی مناسبی داشته باشند و رونق اقتصادی موجب تقویت امید به زندگی در جامعه می شود.

وی ادامه داد: توجه ویژه به تولید و راه اندازی مجدد مراکز تولیدی که در دولت سابق تعطیل شده بودند، مشکل بیکاری را تا حدودی حل می کند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اهداف تأسیس شهرک های صنعتی و توسعه آن در کشورگفت: گسترش شهرک ها در سراسر کشور براساس طرح آمایش سرزمینی بود که اگر با همان کیفیت و برنامه ادامه می یافت، شاهد مهاجرت به سوی کلان شهرها نبودیم.

هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: توجه به رشد بهره وری در اقتصاد، تقویت عوامل تولید، توانمندسازی نیروی کار، تقویت رقابت پذیری اقتصاد، ایجاد بستر رقابت بین مناطق و استان ها و به کارگیری ظرفیت و قابلیت های متنوع در مناطق مختلف کشور که در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی آمده، برای شهرک های صنعتی و صنایع کوچک مهم است.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام سهم تولید در یارانه ها را برای رونق اقتصادی کشور مهم و ضروری دانست و گفت: ظرفیت توسعه صنایع کوچک در ایران کم نیست و اگر محققانه به این مساله بپردازیم، بسیاری از مشکلات کشور حل می شود.

هاشمی رفسنجانی ابراز امیدواری کرد در دولت یازدهم به واحدهای تولید عنایت ویژه شود.

وی همچنین تعطیلی کارخانه ها را به دست شکسته وبال گردن اقتصاد کشور تشبیه کرد و افزود: افزایش اشتغال و کاهش تورم، ابتدایی ترین نتیجه راه اندازی کارخانه ها است و خانواده ها را از مصرف کننده یارانه ها، تبدیل به تولیدکننده در کشور می کند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به تقاضای وزیر صنعت برای شرکت در همایش پنجاه سال تلاش سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، گفت: هر کاری که از من برای رونق اقتصادی و تشویق مردم برای مشارکت در طرح های اقتصادی برآید، وظیفه خود می دانم انجام دهم.

در آغاز این دیدار محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن و تجارت، گزارشی از سیر تاریخی و وضعیت موجود سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، مهمترین فعالیت ها و اقدامات سازمان در دولت تدبیر و امید، اهمّ برنامه های سازمان و شرکت های استانی در سال 93 و مهمترین چالش ها و موانع پیش روی سازمان ارائه کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۴-١٣٩٣, ١٣:٣٧

   

پر مبحث ترین ها