سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عامل آلوده شدن هوای شهرهای بزرگ از سال 89 به بعد چه بود؟

بروز شده : ۵-٠۴-١٣٩٣, ١٠:٣۶    نسخه چاپی    
از سال 89 که آلودگی هوا که به خاطر ذرات کمتر از 2.5 میکرون اتفاق می افتاد، به دو دلیل بوده است؛ یکی تولید مایعی به نام بنزین که در باک خودروها ریخته شد و دوم به خاطر افزایش سن معاینه فنی خودروها از 2 سال به 5 سال
رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر معتقد است که به خاطر بنزین آلوده، هوای بیشتر شهرهای بزرگ کشور در چند سال گذشته ناسالم و آلوده بود.
با شدت گرفتن آلودگی هوا در سه چهار سال گذشته، اعلام شد که مرگ و میرهایی که به خاطر آلودگی هوا اتفاق می افتد افزایش یافته است.
در این باره رحمت الله حافظی رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر در میزگردی در خبرآنلاین گفت: الان سن شروع سرطانها در کشور ما 10 سال زودتر از سایر کشورهاست و از نظر پزشکی قابل توجیه نیست و شیوع آن هم بالاست.

او گفت: آلودگی هوا در تهران تا سال 89 به خاطر تراکم جمعیت در فصل زمستان بود. اما پس از این سال در شهرهای دیگر مانند سنندج و چند کلانشهر که پاک ترین هوا را معمولا دارد، آلودگی هوا اتفاق افتاد. این آلنقدر شدید است که در برخی مواقع پرواز هواپیماها لغو می شود. چرا باید اینگونه باشد؟

حافظی گفت: از سال 89 که آلودگی هوا که به خاطر ذرات کمتر از 2.5 میکرون اتفاق می افتاد، به دو دلیل بوده است؛ یکی تولید مایعی به نام بنزین که در باک خودروها ریخته شد و دوم به خاطر افزایش سن معاینه فنی خودروها از 2 سال به 5 سال.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر گفت: همین بنزین پاک نه یورو 4 که وارد شبکه شوخت کشور شد تا حدی آلودگی هوا را کمتر کرد. اما هنوز اطمینان بخش نیست و ما نگرانیم که با شروع فصل سرما و پدیده وارونگی دما دوباره هوا آلوده شود. برای همین دولت و دستگاه‌های اجرایی باید در کوتاه‌ترین زمان حالا با واردات یا تولید در پالایشگاه‌ها بنزین با استاندارد یورو 4 را تامین کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۴-١٣٩٣, ١٠:٣۶

   

پر مبحث ترین ها