سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

از گروه های فشار در زمان خاتمی تا دلواپسان؛

دولت ها و مشکلاتی که با مخالفان دارند

بروز شده : ٨-٠۴-١٣٩٣, ٢٢:١٨    نسخه چاپی    
واژه هایی مانند«بگم،بگم» و«نمی گذارند»می بایست از ادبیات دولت های ایران حذف شود و در صورتیکه جریانی سبب اختلال در روند پیشرفت کشور می شوند بدون اینکه امنیت ملی و آرامش جامعه بر هم بخورد با آن ها برخورد شود و آن ها به عنوان اخلال گران در نظم عمومی و پیشرفت کشور تقدیم قوه قضاییه شوند.
گروه های فشار، آقا زاده های و دست های پشت پرده و اینک دلواپس ها بلای جان و مانعی بر سر راه عملکرد دولت های جمهوری اسلامی ایران در طول چندین سال گذشته هستند. دولت هایی که در طول دو دهه اخیر بیشترین مقصر بروز مشکل بر سر راه اعتلای کشور را گروه ها و طیف هایی دانستند که شاید هیچ قدرتی در برابر قدرت قانونی قوه مجرییه نداشته و تنها با افکار و ایدئولوژی در برابر دولت های گوناگون ایستادگی کرده باشند.

رئیس جمهور و قدرتی مثال زدنی

گذشته از اینکه رئیس کدام دولت کیست و چه گرایش سیاسی داشت و دارد باید این انتقاد را به آن ها داشته باشیم که بر طبق اصل‏ یکصد و سیزدهم، پس‏ از مقام‏ معظم رهبری‏ رئیس‏ جمهور عالیترین‏ مقام‏ رسمی‏ کشور است‏ و مسئولیت‏ اجرای‏ قانون‏ اساسی‏ و ریاست‏ قوه‏ مجریه‏ را جز در اموری‏ که‏ مستقیماً به‏ رهبری‏ مربوط می‏ شود، بر عهده‏ دارد و این قدرت محض به معنای توانایی ایستادن در برابر همه مشکلات است.

قانون قدرتی در برابر بی قانونی

به گزارش شفاف، به نظر می رسد با تعریفی که از قوه مجرییه در قانون اساسی آمده است افرادی که به نوعی بر سر راه قوه مجرییه سنگ اندازی می کنند باید از طریق همان قانون با آن ها برخورد شود و این بهانه ها که افرادی مانع پیشرفت می شوند را از سر راه بردارند. قانون این امکان را به قوه مجرییه و شخص رئیس جمهور داده است که پاسدار مذهب‏ رسمی‏ و نظام‏ جمهوری‏ اسلامی‏ و قانون‏ اساسی‏ کشور باشد و همه‏ استعداد و صلاحیت‏ خویش‏ را در راه‏ ایفای‏ مسئولیت هایی‏ که‏ بر عهده‏ گرفته‏ است به‏ کار گیرد و خود را وقف‏ خدمت‏ به‏ مردم‏ و اعتلای‏ کشور، ترویج‏ دین‏ و اخلاق‏، پشتیبانی‏ از حق‏ و گسترش‏ عدالت‏ سازد و از هر گونه‏ خودکامگی‏ بپرهیزد و از آزادی‏ و حرمت‏ اشخاص‏ و حقوقی‏ که‏ قانون‏ اساسی‏ برای‏ ملت‏ شناخته‏ است‏ حمایت‏ کند. این مباحث بر این نکته تاکید دارد که اگر در جامعه گروهی یا افرادی علیه اعتلای کشور اقدام کنند رئیس جمهور حق دارد و قانون این قدرت را به او داده است تا همه استعداد خود را به کار گیرد و از حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است را حمایت کند.

حذف «بگم بگم» از جامعه

به نظر می رسد بررسی مخالفان دولت های مختلف از دو حالت خارج نباشد، یا اینکه خواسته آن ها بر طبق قانون است که رئیس قوه مجرییه با توجه به قانون اساسی و سوگندی که یاد کرده است باید به آن ها رسیدگی کند و یا اقدامات آن ها علیه قانون مدون جمهوری اسلامی ایران است که باید با استفاده از همان قانون با آن ها برخورد شود. با توجه به آنچه ذکر شد هیچ جای گلایه و بهانه ای برای روسای جمهور و دستگاه دولتی باقی نمی گذارد تا اعلام کنند یک گروه خاص سعی دارند چوب لای چرخ دولت گذارند و آن را از حرکت بازدارند.

بنابراین واژه هایی مانند«بگم،بگم» و«نمی گذارند»می بایست از ادبیات دولت های ایران حذف شود و در صورتیکه جریانی سبب اختلال در روند پیشرفت کشور می شوند بدون اینکه امنیت ملی و آرامش جامعه بر هم بخورد با آن ها برخورد شود و آن ها به عنوان اخلال گران در نظم عمومی و پیشرفت کشور تقدیم قوه قضاییه شوند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۴-١٣٩٣, ٢٢:١٨

   

پر مبحث ترین ها