سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اگرچه ایران و آمریکا همچنان مخالف همکاری هستند، اما فضا آماده ی چنین اتفاقی است

با حمله آمریکا به عراق{در سال 2003}، راه برای تسلط ایران بر منطقه هموار شد و تغییری در رویکرد آمریکا نسبت به متحدان منطقه ای اش اتفاق افتاد که نتیجه آن اکنون در مذاکرات هسته ای مشهود است.
یوشکا فیشر وزیر خارجه سابق آلمان در پراجکت سیندیکیت نوشت: پیشروی گروه تروریستی داعش و تصرف موصل تمام اختلافات سرزمینی میان دولت مرکزی و کردستان را به به نفع بارزانی حل کرده است، بویژه درباره شهر کرکوک.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این یادداشت آمده است: به دنبال عقب نشینی ارتش عراق، نظامیان پیشمرگه کرکوک را به دست گرفتند و منابع وسیع نفت و گاز در اختیار کردستان قرار گرفت.

در این شرایط، ایران، ترکیه و امریکا نیز به مبارزه پیشمرگه علیه داعش نیاز داشتند، بنابراین فرصتی برای بارزانی در جهت تلاش برای اعلام استفلال بوجود آمد.

در بخش دیگری از یادداشت فیشر آمده است: با حمله آمریکا به عراق{در سال 2003}، راه برای تسلط ایران بر منطقه هموار شد و تغییری در رویکرد آمریکا نسبت به متحدان منطقه ای اش اتفاق افتاد که نتیجه آن اکنون در مذاکرات هسته ای مشهود است.

اکنون تهران و واشنگتن علیه تروریست هایی که توسط متحدان آمریکا (یا همان کشورهای خلیج فارس) حمایت می شوند می جنگند. باوجود انکه ایران و آمریکا همچنان مخالف همکاری هستند، اما فضا آماده ی چنین اتفاقی است چراکه مذاکرات مستقیم بین دو کشور به امری روتین تبدیل شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۴-١٣٩٣, ٠٩:۵٠

   

پر مبحث ترین ها