سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بلومبرگ: این مرد چشم و گوش روحانی است

بلومبرگ همچنین حضور آقای فریدون در مذاکرات را نشانه احتمالی تمایل بیشتر ایران برای دستیابی به توافق دانسته است.
پایگاه خبری «بلومبرگ» با اشاره به حضور برادر رئیس‌جمهور ایران در مذاکرات هسته‌ای، این مسئله را نشانه اهمیت این دور از گفت‌وگوها دانسته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «بلومبرگ» روز یکشنبه در گزارش خود در مورد دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5، به حضور «حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهور در این گفت‌وگوها اشاره کرده و آن را نشانه اهمیت مذاکرات دانسته است.

در این گزارش آمده است: «ایران برای اولین بار برادر «حسن روحانی» رئیس‌جمهور را به عنوان ناظر ویژه به مذاکرات هسته‌ای در وین اعزام کرده که این نشانه اهمیت هفته آخر مذاکرات پیش از ضرب‌الاجل 20 جولای (29 تیر) است.»

«علی واعظ» تحلیلگر گروه بحران بین‌الملل در مورد سفر آقای فریدون به اتریش می‌گوید: «او چشم و گوش رئیس‌جمهور است.» بلومبرگ همچنین حضور آقای فریدون در مذاکرات را نشانه احتمالی تمایل بیشتر ایران برای دستیابی به توافق دانسته است.

پیش از این یک عضو تیم مذاکره‌کننده ایران نیز گفته بود حضور «حسین فریدون» به واسطه درخواست شخص رئیس‌جمهور و با هدف گزارش‌دهی در مورد روند مذاکرات صورت گرفته است. به گفته وی، فشردگی مذاکرات موجب شده تا «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه نتواند شخصا برای ارائه گزارش، به تهران سفر کند.

دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 از دو هفته قبل در شهر وین آغاز شده و همچنان نیز در جریان است. بر اساس توافق موقتی که سال گذشته در شهر ژنو به دست آمد، طرفین تا پایان تیر ماه برای توافق بر سر راهکاری جامع، زمان دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۴-١٣٩٣, ١٢:۵١

   

پر مبحث ترین ها