سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ظلم در غزه کمتر از فجایع داعش نیست

بنا به دعوت دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان از سران کلیساهای آشوری و کلدانی، عالیجنابان اسقف اعظم ماررمزی گرمو، اسقف مارنرسای بنیامین، کشیش نینوس مقدس‌نیا مقرر شد در ساعت 18 پنج‌شنبه 2 مرداد 1393 دعای همگانی جهت برقراری صلح در عراق، سوریه و غزه در کلیسای مارتوما (امیرآباد) برگزار شود
یوناتن بت‌کلیا، دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان و نماینده آشوریان ایران در مجلس،با صدور بیانیه‌ای فجایع غزه را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است:«فاجعه‌ای که گروه منفور داعش در خانه مادری‌مان برای هموطنان آشوری به پا کرده چنان گسترده است که بسیاری از شخصیت‌ها و نهادهای جهانی از جمله نوری مالکی به عنوان نخست‌وزیر عراق جهانیان را به مقابله با خشم و آوارگی که به آشوریان عراق رفته فرا خوانده است. به این سبب اتحادیه جهانی آشوریان در پاسخ به این فراخوان برای همدردی با فاجعه‌دیدگان و آوارگان کوچ دردانگیز از وطن، عزای عمومی برای جامعه آشوری اعلام می‌کند و ملت بزرگ آشور را در هر گوشه جهان به خیزش در برابر این فاجعه فرا خوانده و سهیم این عزا می‌خواند.

ظلمی که این روزها رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی علیه مردم مظلوم، زنان و کودکان بی‌گناه و بی‌دفاع غزه انجام می‌دهد نیز کمتر از فجایع داعش نیست. اتحادیه جهانی آشوریان ضمن محکوم نمودن هرگونه حرکت تروریستی خواستار وارد عمل شدن سازمان ملل و همه کشورهای مدعیان حقوق بشر جهت مقابله با این حرکات است.

بنا به دعوت دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان از سران کلیساهای آشوری و کلدانی، عالیجنابان اسقف اعظم ماررمزی گرمو، اسقف مارنرسای بنیامین، کشیش نینوس مقدس‌نیا مقرر شد در ساعت 18 پنج‌شنبه 2 مرداد 1393 دعای همگانی جهت برقراری صلح در عراق، سوریه و غزه در کلیسای مارتوما (امیرآباد) برگزار شود.
با تسلیت برای همدردی با مصیبت‌دیدگان به سوگ خواهیم نشست.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۴-١٣٩٣, ١۶:٠۴

   

پر مبحث ترین ها