سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مشاور اوباما: ایران حق غنی سازی خود را به 1+5 قبولاند

وی که از طرفداران تمدید زمان مذاکرات هسته ای است در عین حال اظهار نگرانی کرده است که افزایش درخواست های ایران مذاکرات را با مشکل روبرو کند.
به گزارش مهر، روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز در مطلبی به نقل از رابرت اینهورن مشاور ویژه خلع سلاح وزارت خارجه آمریکا و از نزدیکان باراک اوباما رئیس جمهور این کشور نوشت: ایران بی سر و صدا در حال افزایش خواسته های خود است.

به نوشته این روزنامه، ایران با حرکت به جلو در مذاکرات هسته ای با شش قدرت جهانی به موضوع اصلی میزان و حجم غنی سازی اورانیومی که حقش است غنی سازی کند، رسیده است.

رابرت اینهورن با اشاره به اینکه ایران بعد از سالها توانست در توافق هسته ای موقت با شش قدرت جهانی حق غنی سازی خود را به آنها بقبولاند و آنها را به داشتن چنین حقی معترف کند و اینکه در حال حاضر هم توانسته است برای گفتگو درباره افزایش حجم غنی سازی مذاکرات هسته ای را برای 4 ماه دیگر تمدید کند ، می نویسد این اقدام ایران در حقیقت "خیزش به سوی حق " است.

وی که از طرفداران تمدید زمان مذاکرات هسته ای است در عین حال اظهار نگرانی کرده است که افزایش درخواست های ایران مذاکرات را با مشکل روبرو کند.

این عضو فعلی موسسه بروکینز با اشاره به موفقیت ایران در معترف کردن آمریکا و دولت اوباما به داشتن حق غنی سازی می نویسد: در حال حاضر ایران فراتر رفته و خود را محق داشتن حجم بالایی از غنی سازی می داند که توسط آن بتواند اورانیم کافی برای برنامه گسترده هسته ای خود برای تولید انرژی را تامین کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠۴-١٣٩٣, ١٠:۵۵

   

پر مبحث ترین ها