سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سناریوی جدید احمدی نژاد در نامه اخیرش به بانک مرکزی چیست؟

نکته جالب تر آنکه پس از پخش گسترده این خبر در شبکه های اجتماعی ، طی هفته های اخیر، این خبر به طرز چشمگیری در قالب پیامک، منتشر شده است تا احتمالاً مینه سازی برای انتشار نامه ی احمدی نژاد مهیا شود.
خبر کوتاه بود «وام های هزاران میلیاردی اطرافیان محمود احمدی نژاد از سیستم بانکی کشور در دولت های نهم و دهم»!

به گزارش خبرنگار «انتخاب» ؛ در این خبر با اشاره به نام نزدیکان رییس دولت های نهم و دهم ، ادعا شده که این افراد که از مقامات ارشد این دولت ها نیز بودند ، هزاران میلیارد از بانک ها وام گرفته و هیچ گاه پس نداده اند»!

با این حال، «انتخاب» همان ایام با انتشار گزارشی تحلیلی ، از برنامه ریزی تازه جریان احمدی نژاد خبر داده بود. برنامه ریزی که می تواند همه فسادهای آن ایام را از ذهن عوام پاک کند!

انتشار این خبر مشکوک در شبکه های اجتماعی ، آنهم با سرعتی غیرقابل پیش بینی ، حکایت از یک برنامه ریزی جدی برای «پاکسازی ذهنیت های سیاه نسبت به جریان احمدی نژاد» و همچنین «بدبینی نسبت به جریان مقابل» دارد. اما چگونه؟

این خبر را هر عوامی که دور از فضای سیاسی هم که باشد ، باور نمی کند! چطور ممکن است؟ مگر دولت نهم و دهم با اتکاء به مشایی و «مرد مرموز و پشت پرده سیستم بانکی کشور» ، نیازی به این داشتند که به نام خود، وام های کلان دریافت بکنند؟! پس «زنوزی» ها و دیگر ابربدهکاران بانکی ، هزاران بدهکار بانکی دیگر و بالاخص ، شرکت های سرمایه گذاری برخی بانک ها تحت سیطره «مرد پشت پرده سیستم بانکی» در آن ایام ، چه کاره بودند؟!

این خنده دار نیست؟ آنهم از سوی دولتی که بزرگترین ادعایش ، مبارزه با فساد است! ؛ هر چند این ادعا به خاطر بیرون نیامدن اسامی بدهکاران بانکی از کت آقای احمدی نژاد ، اینک به شیرین ترین جوک ها بلد شده است!

با این حال ، انتشار این خبر مخاطب را به این ذهنیت می رساند که پشت پرده ی این خبر - که به راحتی کذیبیت آن مشخص است - جریان منتقد احمدی نژاد است!

نکته جالب تر آنکه پس از پخش گسترده این خبر در شبکه های اجتماعی ، طی هفته های اخیر، این خبر به طرز چشمگیری در قالب پیامک، منتشر شده است تا احتمالاً مینه سازی برای انتشار نامه ی احمدی نژاد مهیا شود.

روز گذشته محمود احمدی نژاد با انتشار نامه ای خطاب به رییس کل بانک مرکزی خواستار انتشار رسمی این خبر از سوی بانک مرکزی شد! در واقع احمدی نژاد از سیف خواسته تا این خبر را تایید یا تکذیب کند!

براساس این سناریوی احمدی نژاد ، این مجموعه اتفاقات ، می تواند به «ذهنیت سیاه مردم نسبت به دولت های نهم و دهم و عوامل آن» پایان دهد! و از سوی دیگر، احمدی نژاد بار دیگر به آرزوی دیرنین خود می رسد و مجدداً تیتر رسانه ها و در معرض افکار عمومی قرار می گیرد.

حال چه آقای سیف به این نامه احمدی نژاد پاسخ دهد و چه نه ، یاران احمدی نژاد در تصور چنین پیروزی هلهله خواهند داشت ؛ هر چند کارشناسان معتقدند ، میزان ضربه ی سنگین اقتصادی که در دولت های نهم و دهم به کشور وارد شد ، آنقدری دهشتناک است که حافظی تاریخی ملت، به این سادگی ها تن به چنین بازی های کودکانه ای نخواهد داد!
telegram 19dey.com
حامد    12 مرداد 1393 21:25
مقاله ای که نوشته اید مبنای حقوقی ندارد و منطبق بر واقعیات نیست.اتهام از طرف یکی از نمایندگان مجلس زده شد که نام و جریان وی مشخص است. قرار نیست چون رقیب فعلا در میدان نیست به هر نحو ممکن خرابش کنید. اگر درست می گویید به دور از هیاهو اسامی و مبلغ را مشخص کنید .این همه آسمان و ریسمان بافتن لازم نیست
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۵-١٣٩٣, ١٩:١٨

   

پر مبحث ترین ها